Partnerzy serwisu:

Godzianów ze szkolnym elektrobusem od Solarisa?

Witold Urbanowicz 02.04.2020

Godzianów ze szkolnym elektrobusem od Solarisa?
fot. Solaris
Gmina Godzianów, spod Skierniewic, otworzyła oferty w przetargu na dostawę zasilanego elektrycznie autobusu do przewozu dzieci wraz z ładowarką. O zamówienie ubiega się jedynie Solaris.
To jeden z efektów prowadzonego przez NFOŚiGW programu Kangur, w ramach którego dofinansowywane są zakupy elektrycznych gimbusów. Pierwsze były opisywane już przez nas Bielany, położone na wschodzie województwa mazowieckiego. Teraz po autobus, a przy okazji infrastrukturę do jego ładowania, zgłasza się Godzianów.

Zamawiający wymaga autobusu o długości od 9,5 m do 12,5 m z min. 40 miejscami siedzącymi. Wymagane są drzwi w układzie 1-2. Podłoga w pojeździe ma być płaska, tworząca jednolitą powierzchnię bez stopni co najmniej od przodu autobusu aż za oś napędową, bez stopni pośrednich co najmniej w pierwszych i drugich drzwiach pasażerskich. Wysokość wejścia określono na maks. 330 mm. W pojeździe powinny znaleźć się okna z górną częścią przesuwną. Przewidziano ogrzewanie elektryczne, wodne o mocy co najmniej 20kW, wysokowydajne ogrzewanie wspomagane dodatkowo agregatem grzewczym. wykorzystujące dodatkowo ciepło z układu chłodzenia silnika/silników i magazynu energii. Wyposażenie obejmuje tablicę diodową przednią, system zapowiadania komunikatów, monitoring,

Wymagane są silnik bądź silniki elektrycznej o łącznej mocy min. 120 kW z funkcją odzysku energii podczas hamowania dla potrzeb ładowania magazynu energii. Przewidziano ogranicznik prędkości do 60 km/h. Pojazd ma być wyposażony w akumulatory o pojemności energetycznej wynoszącej co najmniej 220 kWh. Autobus będzie ładowany przewodowo, zewnętrzną ładowarką typu „plug-in”, o mocy 40kW.

Dzisiaj (2 kwietnia) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris z ofertą na kwotę 2,517 mln zł brutto, w tym 2,267 mln zł za autobus i 250 tys. zł za montaż ładowarki. Mieści się to w budżecie zamawiającego, który był określony na 2,6 mln zł. Producent zaoferował 48 miesięcy gwarancji całopojazdowej. Zamówienie miałoby zostać zrealizowane do 16 października 2020 r. Teraz komisja przystąpi do badania oferty.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony