Partnerzy serwisu:

Gmina Wijewo kupi szkolny autobus hybrydowy

Jakub Rösler 06.12.2021

Gmina Wijewo kupi szkolny autobus hybrydowy
Fot. Solaris
Wielkopolska gmina Wijewo kupi szkolny autobus hybrydowy. Pomoże w tym Polski Ład, z którego gmina otrzymała dofinansowanie na ten zakup. Całość projektu ma wartość ponad 2 milionów złotych, a nowy gimbus ma pojawić się w Wijewie w drugiej połowie przyszłego roku.
Polski Ład dofinansowuje także zakupy autobusów szkolnych, popularnie nazywanych gimbusami. Takie pojazdy trafią chociażby do gmin Jedlińsk oraz Sośno. Kolejną gminą, która kupi taki autobus jest Wijewo, leżące w powiecie leszczyńskim.

– W ramach wniosku o dofinansowanie z programu Polski Ład zaplanowano zakupić autobus hybrydowy (zasilany silnikiem wysokoprężnym/silnikiem elektrycznym), szczegółowa specyfikacja zostanie opracowana na etapie postępowania przetargowego. Założono, że zakupiony autobus, przede wszystkim pełnił będzie funkcję autobusu szkolnego i kursował będzie na terenie gminy Wijewo – informuje nas Leszek Józefczak z Urzędu Gminy Wijewo.

Józefczak dodaje, iż koszt autobusu oszacowano na ponad 2,150 miliona złotych, a dotacja z Polskiego Ładu to prawie 1,828 miliona złotych. Postępowanie przetargowe ma zostać ogłoszone w pierwszym kwartale przyszłego roku, a autobus miałby przyjechać do Wijewa po 6 miesiącach od podpisania umowy, a więc prawdopodobnie w drugiej połowie 2022 roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony