Partnerzy serwisu:

Gmina Drezdenko zbuduje kolejną część ścieżki rowerowej w śladzie dawnej linii kolejowej

Jakub Rösler 08.11.2021

Gmina Drezdenko zbuduje kolejną część ścieżki rowerowej w śladzie dawnej linii kolejowej
Zdjęcie poglądowe przedstawiające fragment drogi rowerowej w województwie dolnośląskim.fot. UMWD
Gmina Drezdenko otrzymała z Polskiego Ładu dofinansowanie na budowę ścieżki rowerowej na nasypie nieistniejącej już linii kolejowej. Przed likwidacją linia ta była oznaczona numerem 430. Jak dodaje Gmina, projekt, który otrzymał dofinansowanie obejmuje kontynuację budowy już istniejącej ścieżki rowerowej. Na realizację inwestycji Drezdenko otrzymało ponad 4,5 miliona złotych.
Budowa nowych ścieżek rowerowych w szlakach dawnych linii kolejowych trwa. Takie działania znalazły też uznanie w oczach oceniających wnioski złożone do programu Polski Ład, co przełożyło się pozytywną decyzję w sprawie budowy ścieżki na terenie Gminy Drezdenko. Samorząd złożył wniosek opiewający na ponad 4,5 miliona złotych i otrzyma dofinansowanie w pełnej wnioskowanej kwocie.

Jak informuje nas Małgorzata Grzelak z UM w Drezdenku, całość dawnej linii kolejowej należy do Gminy. Chodzi o linię, która w przeszłości była oznaczona numerem 430 i biegła od Skwierzyny do miejscowości Stare Bielice. Aktualnie taki numer nosi inna linia kolejowa.

– Budowa ścieżki rowerowej jest pomysłem, który znajdował się w różnych opracowaniach i dokumentach gminnych. Budowa ścieżki rowerowej od miejscowości Trzebicz do m. Gościm jest kontynuacją istniejącej ścieżki – dodaje Grzelak.

Obecnie istniejący odcinek ścieżki rowerowej przebiega Drezdenka do miejscowości Trzebicz, a jego długość wynosi około 5 kilometrów. Budowa kolejnego odcinka,który zostanie sfinansowany z Polskiego Ładu, a więc odcinek od m. Trzebicz do m. Gościm, rozpocznie się w 2022 roku. Urzędniczka dodaje, że ścieżka ma być wykonana z betonu asfaltowego, a samorząd szacuje, że budowa tego odcinka ścieżki zakończy się w 2023 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Mobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony