Partnerzy serwisu:

Głogów wdroży ITS dla komunikacji miejskiej

Witold Urbanowicz 13.02.2018

Głogów wdroży ITS dla komunikacji miejskiej
fot. Peja 97, lic. CC 3.0
Głogów wdroży elementy tzw. inteligentnych systemów transportowych, które mają usprawnić funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Autobusy zostaną wyposażone w autokomputery, a na wybranych skrzyżowaniach zostaną wprowadzone priorytety.
Spółka Komunikacja Miejska w Głogowie ogłosiła przetarg na zaprojektowanie, dostawę, montaż i wdrożenie I etapu inteligentnego systemu zarządzania i organizacji ruchu. Przedsięwzięcie ma zostać ukończone do połowy października 2018 r.

W ramach umowy 15 autobusów ma zostać wyposażonych w autokomputery, sterujące m.in. tablicami elektronicznymi, kasownikami, zapowiedziami, systemem zliczania pasażerów i informujące kierowców o realizacji rozkładu jazdy. Urządzenia będą też rejestrować dane pracy autobusu i kierowcy (w tym błędów, jak przekroczenie prędkości, jazda poza ekonomicznym zakresem obrotów silnika, gwałtowne przyspieszenia i hamowania, nadmierne przebywanie na biegu jałowym.

Wprowadzony zostanie systemu monitorowania i zarządzania sygnalizacjami świetlnymi wraz z priorytetyzacją ruchu autobusowego na wybranych skrzyżowaniach. Systemem monitorowania zostanie objęte siedem skrzyżowań (Wojska Polskiego i Sikorskiego, Sikorskiego i Jedności Robotniczej, przejście dla pieszych przez Sikorskiego przy Głowackiego, przejście dla pieszych przez Sikorskiego przy stacji benzynowej, przejście dla pieszych przez Krzywoustego przy Staromiejskiej, Kazimierza Sprawiedliwego i Królowej Jadwigi oraz Wojska Polskiego, Perseusza i Andersa. Operator zdalnie będzie mógł sterować światłami na tych skrzyżowaniach (m.in. w zakresie długości sygnałów zielonych, czerwonych, definiowania faz ruchu i ich kolejności, długości cykli)Priorytetem w zakresie pojazdów spóźnionych zostaną natomiast objęte skrzyżowania Sikorskiego i Wojska Polskiego oraz Wojska Polskiego i Perseusza. W przyszłości system ma umożliwiać także obsługę pojazdów awaryjnych.

Termin składania ofert mija 22 marca. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz gwarancja i rękojmia na wdrożony system i zamontowane urządzenia (40%).


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony