Partnerzy serwisu:

Głogów chce kupić autobusy elektryczne

Jakub Rösler 21.01.2022

Głogów chce kupić autobusy elektryczne
fot. fb Komunikacja Miejska w Głogowie
Głogów także złożył wniosek do programu Zielony Transport Publiczny. Miasto planuje zakupić 5 autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania. Całkowity koszt projektu to prawie 17,4 miliona złotych.
Dzisiaj podsumowano nabór do drugiej edycji programu Zielony Transport Publiczny. W sumie do programu złożono 101 wniosków, które będą teraz analizowane i oceniane przez komisję konkursową, ponieważ drugi nabór miał formę konkursu. Jednym z miast, które złożyło swój wniosek w drugim naborze jest dolnośląski Głogów.

Miasto chce zakupić pięć autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania, która obejmie budowę wolnych ładowarek na terenie zajezdni autobusowej oraz jednej szybkiej ładowarki przy ulicy Towarowej w Głogowie. W dalszej części “elektryfikacji” linii autobusowych głogowski magistrat planuje zakup 6 autobusów elektrycznych.

– Gmina Miejska Głogów ubiega się o dofinansowanie w formie dotacji: 8 706 250 zł i w formie pożyczki: 5 418 750 zł. Po wykonaniu etapu I przystąpimy do II etapu, w którym planujemy kupić kolejne 6 autobusów wraz z dodatkową infrastrukturą do ładowania – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Całkowity koszt zadania oszacowano na prawie 17,374 miliona złotych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony