Partnerzy serwisu:

Gliwice z jedną ofertą na dzierżawę autobusów. Od przewoźników

Witold Urbanowicz 11.10.2021

Gliwice z jedną ofertą na dzierżawę autobusów. Od przewoźników
fot. UM Gliwice
PKM w Gliwicach otworzyło oferty w przetargu na dzierżawę 25 autobusów spalinowych o długości ok. 12 m. Okres realizacji zamówienia ustalono na 96 miesięcy, a świadczenie usługi rozpocznie się od porządku przyszłego roku. Do rozstrzygnięcia przetargu brakuje jednak sporo środków.
Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa 25 autobusów miejskich o napędzie spalinowym. Pojazdy mają być nie starsze niż z 2021 r. Zamawiający wymaga autobusów o długości 11,5-12,5 m. Pojazdy mają pomieścić min. 80 pasażerów, w tym co najmniej 26 na miejscach siedzących. Wymagany układ drzwi to 2-2-2. Wejście powinno znajdować się na wysokości maks. 320 mm. Pojazd będzie wyposażony w klimatyzację, system informacji pasażerskiej z zapowiedziami i ekranami, kasowniki, instalację ŚKUP, monitoring, system zliczania pasażerów, system kontroli trzeźwości kierowcy.

Dziś (11 października) minął termin składania ofert. Wystartowało jedynie konsorcjum lokalnych firm PKS Południe, Transgór i LZ Apolinary Lazar z ofertą na kwotę 126,4 mln zł brutto.To więcej niż zakładał budżet, określony na 92,250 mln zł brutto.

Okres dzierżawy obejmuje 96 miesięcy. Umowa ma obowiązywać od 1 stycznia 2022 r. do końca 2029 r. Wydzierżawiający zobowiązuje się do dostarczenia, najpóźniej w dniu podpisania umowy, kserokopii dowodów rejestracyjnych autobusów.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony