Partnerzy serwisu:

Gliwice wybrały wykonawcę centrum przesiadkowego

Witold Urbanowicz 30.04.2020

Gliwice wybrały wykonawcę centrum przesiadkowego
wiz. Mostostal Zabrze Biprohut
Gliwice rozstrzygnęły przetarg na budowę centrum przesiadkowego na terenach pokolejowych po północnej stronie stacji. O zamówienie ubiegają się trzy podmioty, a ostatecznie wygrało konsorcjum lokalnych firm, które złożyło najtańszą ofertę.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem terenu pokolejowego w ramach planowanego centrum przesiadkowego oraz włączenie zespołu dworców i parkingów w układ komunikacyjny miasta wraz z robotami towarzyszącymi.

Zakres prac obejmuje budowę dworca autobusowego z zadaszeniem wraz z budynkiem głównym, budynkiem pomocniczym i tunelem oraz zagospodarowaniem terenu obejmującym drogowy układ komunikacyjny, parkingi i miejsca postojowe oraz niezbędną infrastrukturę techniczną. Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

Założono rozbudowę ul. Składowej oraz ul. Toszeckiej, a także przebudowę odcinka ul. Tarnogórskiej. Przebudowany ma zostać istniejący tunel pod torami kolejowymi od strony ul. Tarnogórskiej.

Na początku marca poznaliśmy oferty. O zamówienie ubiegały się trzy podmioty. Ostatecznie wczoraj (29 marca) postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wygrało konsorcjum firm Mostostal Zabrze, Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego i Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic, które pokonało konkurencję ceną, proponując realizację robót za 183,95 mln zł brutto. Miasto przy okazji nieco oszczędzi – budżet był określony na 205,881 mln zł brutto. Na realizację prac przeznaczono 24 miesiące.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony