Partnerzy serwisu:

Gliwice: Trzy oferty na centrum przesiadkowe. W budżecie

Witold Urbanowicz 03.03.2020

Gliwice: Trzy oferty na centrum przesiadkowe. W budżecie
fot. Mostostal Zabrze Biprohut
Gliwice otworzyły oferty w przetargu na budowę centrum przesiadkowego na terenach pokolejowych po północnej stronie stacji. O zamówienie ubiegają się trzy podmioty. Prace potrwają dwa lata.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem terenu pokolejowego w ramach planowanego centrum przesiadkowego oraz włączenie zespołu dworców i parkingów w układ komunikacyjny miasta wraz z robotami towarzyszącymi.

Zakres prac obejmuje budowę dworca autobusowego z zadaszeniem wraz z budynkiem głównym, budynkiem pomocniczym i tunelem oraz zagospodarowaniem terenu obejmującym drogowy układ komunikacyjny, parkingi i miejsca postojowe oraz niezbędną infrastrukturę techniczną. Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

Założono rozbudowę ul. Składowej oraz ul. Toszeckiej, a także przebudowę odcinka ul. Tarnogórskiej. Przebudowany ma zostać istniejący tunel pod torami kolejowymi od strony ul. Tarnogórskiej.

Dziś minął przekładany od listopada termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. Najtańszą propozycję złożyło konsorcjum firm Mostostal Zabrze, Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego i Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic na kwotę 183,95 mln zł brutto. Konsorcjum Warbud (Warszawa) i Eurovision Polska (Kobierzyce) proponuje 186,24 mln zł brutto, natomiast Budimex jest gotów wykonać prace za 204,29 mln zł brutto. Wszyscy oferenci zaproponowali 96 miesięcy gwarancji.

Wszystkie oferty mieszczą się w budżecie określonym na kwotę 205,881 mln zł brutto. Kryteria wyboru to cena (60%) oraz termin gwarancji (40%). Na realizację prac przeznaczono 24 miesiące.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony