Partnerzy serwisu:

Gliwice na razie bez nowych autobusów

Witold Urbanowicz 20.10.2021

Gliwice na razie bez nowych autobusów
fot. UM Gliwice
Fiaskiem kończy się przetarg PKM w Gliwicach na dzierżawę 25 autobusów spalinowych o długości ok. 12 m. Zamawiający unieważnił przetarg z powodu znacznego przekroczenia budżetu.
Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa 25 autobusów miejskich o napędzie spalinowym. Pojazdy mają być nie starsze niż z 2021 r. Zamawiający wymaga autobusów o długości 11,5-12,5 m. Pojazdy mają pomieścić min. 80 pasażerów, w tym co najmniej 26 na miejscach siedzących. Wymagany układ drzwi to 2-2-2. Wejście powinno znajdować się na wysokości maks. 320 mm. Pojazd będzie wyposażony w klimatyzację, system informacji pasażerskiej z zapowiedziami i ekranami, kasowniki, instalację ŚKUP, monitoring, system zliczania pasażerów, system kontroli trzeźwości kierowcy.

Termin składania ofert minął 11 października. Wystartowało jedynie konsorcjum lokalnych firm PKS Południe, Transgór i LZ Apolinary Lazar z ofertą na kwotę 126,4 mln zł brutto. To więcej niż zakładał budżet, określony na 92,250 mln zł brutto. W tej sytuacji dzisiaj (20 października) postępowanie zostało unieważnione.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony