Partnerzy serwisu:

Gdynia z ofertami na węzeł Karwiny

Witold Urbanowicz 30.10.2020

Gdynia z ofertami na węzeł Karwiny
mat. UM Gdynia
Miasto Gdynia otworzyło oferty w przetargu na węzeł Karwiny. Wyłoniona w drodze przetargu zaprojektuje i wybuduje m.in. parking przesiadkowy przy stacji PKM Karwiny, przebuduje fragmenty ulic Wielkopolskiej, Sopockiej i Strzelców oraz przygotuje nową infrastrukturę dla komunikacji miejskiej, na czele z nowymi buspasami.
Zamówienie jest realizowane w formule projektuj i buduj. W bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej stacji PKM Gdynia Karwiny powstanie nie tylko parking przesiadkowy przy Korzennej, ale i nowe chodniki, drogi rowerowe, buspasy oraz infrastruktura dla autobusów i trolejbusów. Dużej przebudowy doczekają się lokalne drogi, w tym przede wszystkim strategiczna dla drogowego układu tej części Gdyni ul. Wielkopolska oraz ulice Sopocka i Strzelców.

Najważniejsza zmiana, która skutecznie zachęci do przesiadki do autobusów i trolejbusów, to 2,7 kilometra nowych buspasów w ciągu ruchliwej ulicy Wielkopolskiej, które pozwolą na ominięcie korków w kilku newralgicznych miejscach, w obu kierunkach jazdy.

Niemal na końcu ul. Strzelców, na wysokości skrzyżowania z ul. Dragonów powstanie nowa pętla autobusowa z zapleczem sanitarnym dla kierowców. Dodatkowo na terenie między jezdniami ul. Wielkopolskiej powstanie też tzw. pętla odstawcza, na której po zakończonych kursach będą stacjonować pojazdy.

Dzisiaj (30 października) minął termin składania ofert. Wystartowało pięć firm, z czego trzy zmieściły się w budżecie określonym na 122,8 mln zł. Konsorcjum Kruszywo i Bituminium proponuje 91,1 mln zł, Firma Budowlano-Drogowa MTM – 101,7 mln zł, Strabag – blisko 120 mln zł, Budimex – 128,8 mln zł, konsorjcum firm Roverpol i Rover Infraestructuras – 145,6 mln zł. Wszystkie firmy zaproponowały wykonanie zamówienia do końca 2023 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony