Partnerzy serwisu:

Gdynia wybuduje buspas na Chwarznieńskiej

Witold Urbanowicz 18.12.2020

Gdynia wybuduje buspas na Chwarznieńskiej
fot. UM Gdynia
Gdynia rozpisała przetarg na dokumentację projektową dla budowy nowego odcinka buspasa wzdłuż ul. Chwarznieńskiej. Opracowaniem objęty jest ok. 2-kilometrowy odcinek ulicy.
Przedmiotem przetargu jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i przeprowadzenie prac geodezyjnych dla rozbudowy ul. Chwarznieńskiej o buspas. W skłąd zamówienia wchodzi też nadzór autorski nad realizacją prac.

Zamówienie obejmuje odcinek od przystanku Gierdziejewskiego do włączenia z S6, czyli odległość blisko 2 km. Wykonawca musi przygotować różne wariantu przebudowy układu drogowego dla odcinka od przystanku Tezeusza do włączenia z S6. Jeden zakłada przebieg buspasa w istniejącej ulicy Chwarznieńskiej obok jezdni ruchu samochodowego albo w istniejącej ulicy Chwarznieńskiej i poprowadzeniem ruchu samochodowego oddzielną jezdnią.

Termin składania ofert mija 21 stycznia. O wyborze decydują cena (60%), okres wykonania zamówienia (10%) i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (30%). Dokumentacja ma być gotowa w ciągu 72 tygodni.

Miasto już wcześniej wytyczyło buspasy na Rolniczej, Kieleckiej, a także Małokackiej. Funkcjonuje też ok. 2-kilometrowy kontrabuspas na innym odcinku Chwarznieńskiej, po drugiej stronie trasy S6. Znacznie usprawniło to przejazd autobusów między Chwarznem a Witominem i Centrum.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony