Partnerzy serwisu:

Gdynia. Rozpoczął się remont ul. Arciszewskich

Redakcja/inf. pras. 20.08.2020

Gdynia. Rozpoczął się remont ul. Arciszewskich
fot. UM Gdynia
Rozpoczyna się kolejny remont drogowy w północnych dzielnicach Gdyni. Od wtorku 18 sierpnia drogowcy pracują na górnym odcinku ulicy Arciszewskich. Prawie 180-metrowy fragment ulicy zyska nową, równą nawierzchnię i nowe krawężniki. To dobra informacja nie tylko dla kierowców, ale też pasażerów podróżujących liniami 150, 163, 196 i 197. Prace mają zakończyć się z końcem sierpnia.
Prawie rok temu na Oksywiu Zarząd Dróg i Zieleni zakończył remont przycmentarnego parkingu. Wtedy udało się zmodernizować tę przestrzeń korzystając ze środków unijnych. Tym razem remont nawierzchni zostanie sfinansowany ze środków budżetowych miasta. Na realizację tego remontu drogowego przeznaczono prawie 300 tysięcy złotych.

− Efekty tej inwestycji z pewnością docenią kierowcy i mieszkańcy północnych dzielnic Gdyni, którzy codziennie pokonują tę trasę. W ramach robót zostanie wykonana nakładka bitumiczna na 180-metrowym fragmencie jezdni. W efekcie tych prac kierowcy aut osobowych i pasażerowie komunikacji zbiorowej będą mogli płynnie i bezpiecznie podróżować tą ulicą. Tym samym wyremontowany odcinek dopełni proces rewitalizacji tego rejonu Oksywia – mówi, cytowany w komunikacie Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju − Z kolei druga część remontu na ulicy Arciszewskich będzie wykonana w przyszłym roku wraz z pracami prowadzonymi przez PEWIK − dodaje wiceprezydent Łucyk.

Prace remontowe zostaną poprowadzone na odcinku ul. Arciszewskich od skrzyżowania z ul. płk. Dąbka w kierunku cmentarza. W pierwszym etapie prac zaplanowano wymianę krawężnika na długości 220 metrów oraz opaski z kostki betonowej na długości 40 metrów. W drugim etapie remontu będą wykonywane roboty bitumiczne. Stara nawierzchnia bitumiczna zostanie sfrezowana. Następnym krokiem będzie ułożenie nowych warstw bitumicznych w postaci dwóch, pięciocentymetrowych warstw oraz siatki przeciwspękaniowej i wzmacniającej.

Roboty zostaną wykonywane przy zajęciu połowy szerokości jezdni. Ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

− Ulica Arciszewskich to jedna z głównych dróg na Oksywiu. Niestety nawierzchnia jezdni znajduje się w złym stanie technicznym. To stwarza spore zagrożenie dla ruchu na tym ciągu komunikacyjnym. Mając na uwadze sugestie mieszkańców i bezpieczeństwo kierowców Zarząd Dzielnicy Oksywie zabiegał o jej remont w 2019 roku. Pomimo czekających nas utrudnień, związanych z prowadzeniem prac drogowych, z radością przyjęliśmy decyzję o rozpoczęciu tej inwestycji – podkreśla, cytowany w komunikacie Mateusz Kolera, wiceprzewodniczący Zarządu Dzielnicy Oksywie.

Prace remontowe będzie koordynował Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony