Partnerzy serwisu:

Gdynia przedłuża buspas na Małokackiej

Redakcja 20.11.2020

Gdynia przedłuża buspas na Małokackiej
fot. UM Gdynia
Rozpoczynają się roboty drogowe, w efekcie których powstanie 500-metrowe przedłużenie buspasa na ulicy Małokackiej. Nowy odcinek obejmie fragment od lewoskrętu przy stacji paliw do skrzyżowania ul. Małokackiej z ul. Wielkokacką – Chwarznieńską – Rolniczą. Będzie to kolejne udogodnienie dla pasażerów podróżujących komunikacją zbiorową do zachodnich dzielnic Gdyni.
Uruchomiony w 2017 roku buspas na ul. Małokackiej liczy prawie kilometr długości. Jego początek znajduje się na wysokości schroniska dla zwierząt, a koniec przy zwężeniu jezdni przy stacji benzynowej „Pod Żaglami”. Rozpoczynające się prace drogowe wydłużą go o pół kilometra.

– Mamy dobre informacje dla pasażerów gdyńskiej komunikacji zbiorowej, szczególnie dla tych, którzy podróżują w kierunku Witomina oraz Chwarzna-Wiczlina. Jeszcze w tym roku tego roku będą mogli płynniej i szybciej przejechać ulicę Małokacką. Wydłużamy istniejący buspas i dowiązujemy go do skrzyżowania ulicy Małokackiej z ul. Wielkokacką, Chwarznieńską i Rolniczą. To kolejna inwestycja, która priorytetyzuje transport zbiorowy oraz mieszkańców, którzy korzystają z naszej nowoczesnej floty autobusów – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Wykonawca prac, firma Eurovia, informuje, że będą one polegały na likwidacji lewoskrętu do stacji paliw. Następnie planowane jest przesunięcie azylu z przejściem dla pieszych i wyznaczenie pasa dla autobusów. Prace mają się zakończyć do końca listopada tego roku. – Na bieżąco modernizujemy gdyńską infrastrukturę drogową, aby przystosować ją do potrzeb rozwijającego się transportu publicznego. Jesienią tego roku uruchomiliśmy odcinek buspasa na ul. Hutniczej, który przyspieszył komunikację pasażerów linii R. Wydłużenie buspasa na ul. Małokackiej docenią pasażerowie podróżujący do zachodnich dzielnic Gdyni. To cenna inwestycja, która na pewno zachęci gdynian do korzystania z naszej ekologicznej komunikacji miejskiej – podkreśla prof. Marcin Wołek, radny i wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Za utworzenie nowego odcinka buspasa na ul. Małokackiej odpowiedzialni są inżynierowie z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Tego typu zadanie inwestycyjne wymaga współpracy zespołów zajmujących się m.in. przeprowadzeniem koniecznych prac naziemnych, dostosowaniem sekwencji sygnalizacji świetlnej oraz wykonaniem oznakowania pionowego i poziomego.

– Główne skrzyżowanie w dzielnicy Witomino jest kluczowym miejscem dla sprawnej i płynnej komunikacji. Kolejne udogodnienie związane z transportem zbiorowym, wykorzystujące istniejącą już infrastrukturę drogową, będzie cennym zyskiem czasu głównie w godzinach popołudniowego szczytu – tłumaczy Jakub Ubych, radny miasta.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony