Partnerzy serwisu:

Gdynia pokazała 55 nowych autobusów od MAN-a

Jakub Dybalski 16.10.2019

arrow
arrow
Gdynia pokazała 55 nowych autobusów od MAN-a
fot. MAN/FB
Gdynia pokazała 55 nowych autobusów od MAN-a
Gdynia pokazała 55 nowych autobusów od MAN-a
Dziś uroczyście wprowadzono do eksploatacji 55 fabrycznie nowych autobusów MAN Lion’s City, zakupionych przez Gdynię w ramach projektu „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Gdyni poprzez zakup ekologicznego taboru”, realizowanego ze wsparciem środków unijnych.
Projekt obejmuje zakup 85 pojazdów komunikacji miejskiej, w tym 30 trolejbusów – 16 przegubowych i 14 standardowych, które już jeżdżą po gdyńskich ulicach – oraz 55 autobusów zasilanych olejem napędowym – 32 przegubowych i 23 standardowe, a także zakup 21 dodatkowych baterii w celu doposażenia trolejbusów już wcześniej eksploatowanych.

Dziś w Gdyni, na parkingu pomiędzy Centrum Handlowym Riviera i halą Gdynia Arena, zaprezentowano autobusy. To pojazdy Lion’s City dostarczone przez MAN-a, niskopodłogowe, zasilane silnikiem diesla spełniającym normę Euro 6.

Autobusy są realizacją umowy podpisanej w październiku ubiegłego roku. To największy zakup taboru w tym mieście od dwóch dekad. Miasto wydało na pojazdy ponad 76 mln zł brutto. Gdynia chwali się, że całość projektu, łącznie z trolejbusami, to z kolei największa wymiana taboru, realizowana przez polskie miasto średniej wielkości (do 250 tys. mieszkańców), po upadku komunizmu.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony