Partnerzy serwisu:

Gdynia: Na Kwiatkowskiego trzy pasy ogólne i dwa buspasy

Redakcja 02.12.2021

Gdynia: Na Kwiatkowskiego trzy pasy ogólne i dwa buspasy
fot. UM Gdynia
Kompleksowa rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego rozpoczęła się w lutym tego roku. Prace na tym newralgicznym odcinku drogowym na północy Gdyni realizuje firma Strabag, a koszt inwestycji opiewa na kwotę ponad dwudziestu milionów złotych. Poznaliśmy właśnie docelową organizację ruchu na tym odcinku.
W pierwszej połowie roku 2022 ul. Kwiatkowskiego będzie miała dwa buspasy (po jednym w każdym kierunku jazdy), a także trzy pasy ruchu (dwa do góry, jeden na dół), obustronne chodniki i drogę dla rowerów.

– Rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego jest kluczowym elementem rozwoju dróg związanych z poprawą dostępności do dzielnic północnych Gdyni. Już w najbliższym czasie, gdy prace w tym miejscu będą bliskie zakończenia, główny ciężar inwestycyjny przeniesie się w rejon ul. Puckiej, gdzie zostanie wybudowany wiadukt drogowy, a także na szereg działań dotyczących dróg lokalnych jak przebudowa ul. Arabskiej na Oksywiu – mówi Wojciech Szczurek, prezydent miasta Gdyni.

D ramach inwestycji przebudowywane jest także skrzyżowanie z ul. Podgórską. Mieszkańcy zyskają chodniki, zmodernizowaną infrastrukturę przystankową oraz sygnalizację świetlną. Powstaje nowa kanalizacja deszczowa, a całość dopełni nowoczesne oświetlenie w technologii LED, nasadzenia zieleni i mała architektura. Amatorzy jednośladów pojadą kolejnym fragmentem drogi rowerowej, realizowanej w ramach międzynarodowej trasy R-10, który powstaje po jednej stronie i będzie połączony z oddanym w ubiegłym roku odcinkiem trasy biegnącym od ul. Andersa do ul. Kwiatkowskiego.

– Prace przy rozbudowie ul. Kwiatkowskiego idą pełną parą, stan zaawansowania prac to ponad 85% działania w zakresie inwestycji drogowych, pozostałe zadania w tym budowa linii oświetleniowej i przebudowa kanalizacji sanitarnej wykonana została na poziomie kolejno ok. 80% i 70% – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, - Z satysfakcją mogę powiedzieć, iż udało się nam wypracować finalny kształt organizacji ruchu, który zadowoli wszystkich użytkowników ruchu drogowego oraz usprawni przemieszczanie do północnych dzielnic miasta – podkreśla wiceprezydent.Inwestycja na ul. Kwiatkowskiego trwa od niemal dziesięciu miesięcy. Pierwotny harmonogram został zmieniony ze względu na konieczne prace wykonywane przez OPEC. Na koniec listopada zrealizowano:
  • roboty konstrukcyjne: budowę zbiornika retencyjnego, komory spadowej oraz studni osadnikowej;
  • prace teletechniczne;
  • ponad 10000 m² jezdni, wykonano ponad 85% całości;
  • budowę linii kablowej oświetleniowej, wykonano w ok. 80 %;
  • chodniki po prawej stronie jezdni, wykonano w ponad 80 %;
  • przebudowę kanalizacji sanitarnej, wykonano w ok. 70%;
  • przebudowę kanalizacji deszczowej, wykonano w ok. 60%;
  • przebudowę sygnalizacji świetlnej, wykonano w ok. 50%;
  • konstrukcję ścieżki rowerowej do kruszywa włącznie, wykonano ok. 40 %.

Do końca roku zaplanowane zostało wykonanie prac tj.: rozbiórka pozostałej części jezdni bitumicznej, wykonanie całkowite chodnika, zakończenie prac przy kanalizacji deszczowej i przebudowie gazociągu. Ponadto zrealizowane mają zostać perony przystankowe, droga dla rowerów oraz częściowo wykonywanie konstrukcji nawierzchni drogi.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony