Partnerzy serwisu:

Gdańska komunikacja również na mapach Google’a

Redakcja 21.01.2021

Gdańska komunikacja również na mapach Google’a
mat. ZTM Gdańsk
Dane dotyczące rzeczywistych czasów przejazdów gdańskich autobusów i tramwajów dostępne już w mapach Google’a. Pasażerowie mają możliwość dokładnego zaplanowania podróży na wszystkich trasach komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM w Gdańsku. Już od pewnego czasu na Mapach Google sprawdzać też można lokalizacje biletomatów.
Pierwsze dane za pośrednictwem Map Google gdański ZTM udostępnił w kwietniu 2019 r. – Dotychczas osoby, które chciały sprawdzić na Mapach Google czas przejazdu na wybranej trasie, dostawały informację zgodną z rozkładem jazdy, bez uwzględnienia ewentualnych opóźnień lub przyspieszeń autobusów i tramwajów. Wynikało to z tego, że do tej pory wszystkie dane na temat pozycji pojazdów na trasach nie były aktualizowane na bieżąco – mówi Agnieszka Rzeźnikowska, główny specjalista ds. obsługi systemu informacji pasażerskiej w Zarządzie Transportu Miejskiego w Gdańsku.

– Udostępnienie w Internecie danych rzeczywistych naszego systemu informacji oasażerskiej sprawiło, że każdy może zobaczyć na Mapach Google aktualne czasy przejazdów naszych autobusów i tramwajów (z uwzględnieniem bieżącej sytuacji w ruchu drogowym). Tym samym dołączyliśmy do Białegostoku, Katowic, Krakowa, Poznania Warszawy i Szczecina, które współpracują z Google w tym zakresie – dodaje Rzeźnikowska.

Od końca 2020 r. na mapach Google’a sprawdzać też można lokalizacje biletomatów. Wszystkie informacje wykorzystywane we współpracy z mapami Google są dostępne dla każdego w ramach Otwartych danych ZTM w Gdańsku.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony