Partnerzy serwisu:

Gdańsk zleca projekt węzła przy Dworcu Głównym. Pasy przez Podwale

Witold Urbanowicz 13.09.2019

Gdańsk zleca projekt węzła przy Dworcu Głównym. Pasy przez Podwale
fot. Google Street View
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla węzła przesiadkowego przy Dworcu Głównym. Głównym celem inwestycji, oprócz przebudowy przystanków tramwajowych i autobusowych, jest wytyczenie przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego przez Podwale Grodzkie. Do tej pory na przystanki tramwajowe można było dostać się wyłącznie za pomoca przjeścia podziemnego.
Przedmiotem przetargu jest opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy węzła integracyjnego Gdańsk Główny wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.

Inwestycja zakłada wytyczenie naziemnego przejścia dla pieszych w osi ul. Elżbietańskiej i hotelu Central o szerokości 8 m z przejazdem rowerowym o szerokości 2 m. Pasy będą wyposażone w sygnalizację świetlną.

Założono wydłużenie istniejących peronów przystankowych tramwajowych o 25 m do 120 m. Na przystankach mają zostać ustawione nowe wiaty na przystankach tramwajowych (trzy zestawy 50-metrowe) i autobusowych (cztery zestawy po 40 m). Przystanki zostaną wyposażone w tablice informacji pasażerskiej.

Wyprostowana ma zostać ścieżka rowerowa przy dworcu. Przewidziano m.in. budowę pięciu miejsc postojowych Kiss&Ride, czterech dla taksówek.

Termin składania ofert mija 17 października. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz przedłużenie okresu rękojmi (40%). Dokumentacja powinna zostać przekazana w terminie 210 dni od podpisania umowy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony