Partnerzy serwisu:

Gdańsk zaczyna testy Mercedesa po e-konwersji

Jakub Rösler 15.04.2022

Gdańsk zaczyna testy Mercedesa po e-konwersji
fot. GAiT
Jak poinformował Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska, Gdańskie Autobusy i Tramwaje rozpoczynają testy autobusu miejskiego wyprodukowanego przez Mercedesa. Pojazd przeszedł e-konwersję, a więc został zamieniony z autobusu spalinowego na elektryczny.
W Gdańsku pojawił się autobus miejski, który przeszedł konwersję z autobusu napędzanego silnikiem Diesla, na pojazd elektryczny. Autobus przyjechał do Gdańska w ramach trzytygodniowych testów. Pojazd został pierwotnie wyprodukowany przez Mercedesa, jako autobus z napędem konwencjonalnym.

Mercedes Citaro będzie służył mieszkańcom i mieszkankom Gdańska przez najbliższe trzy tygodnie. Testy rozpoczęły się dzisiaj, a autobus można spotkać na linii 213. Jutro pojazd będzie kursował na trasie linii 155.

“Przez najbliższe trzy tygodnie gdańskie linie obsługiwał będzie autobus Mercedes Citaro po e-konwersji. Z propozycją przeprowadzenia testów tego rozwiązania wystąpił przedstawiciel firmy zajmującej się e-konwersją, czyli przekształcaniem autobusów z silnikiem spalinowym na pojazdy elektryczne” – napisał na swoim facebooku wiceprezydent Gdańska, Piotr Borawski.

Samorządowiec przypomniał też o trwającym od dwóch miesięcy postępowaniu na zakup nowych autobusów elektrycznych. Pisaliśmy o nim szerzej w tym miejscu. Gdańsk stara się także o dofinansowanie do zakupu elektrobusów z dwóch centralnych programów, a więc Zielonego Transportu Publicznego, a także Polskiego Ładu. Na ten moment nie wiemy jeszcze, czy uda się pozyskać środki w ramach obu programów.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony