Partnerzy serwisu:

Gdańsk z ofertami na tramwaj na Nowej Warszawskiej. W budżecie

Redakcja 09.12.2020

Gdańsk z ofertami na tramwaj na Nowej Warszawskiej. W budżecie
fot. WU
Pięć ofert wpłynęło w przetargu na budowę linii tramwajowej Nowa Warszawska. Jest szansa, że wreszcie uda wybrać się wykonawcę. Na realizację zadania zabezpieczono niemal 76,5 mln złotych. Najniższa oferta opiewa na 59,4 mln zł.
– Tramwaj w ul. Nowej Warszawskiej jest jedną z najważniejszych inwestycji planowanych w południowej części Gdańska, długo wyczekiwanych i dziś już wiemy, że jesteśmy coraz bliżej jej realizacji. Cieszy też informacja, że oferty są niższe o 16 mln zł od kwoty, którą przeznaczyliśmy na ten cel. Będzie to kolejna inwestycja w naszym mieście, która powstaje przy dofinansowaniu ze środków europejskich – podkreśla Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Otwarcie ofert nastąpiło w środę, 9 grudnia. Na realizację zadania zabezpieczono ok. 76,5 mln złotych. Wpłynęło pięć ofert, które są obecnie analizowane. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm pod przewodnictwem MTM, które oferuje wykonanie robót za 59,844 mln zł. Strabag zaproponował 60,264 mln zł, konsorcjum pod przewodnictwem firmy Tor-Kar-Sson – 61,628 mln zł, Torpol – 62,332 mln zł i konsorcjum pod przewodnictwem firmy Polimex Infrastruktura – 65,050 mln zł.

Dzięki nowej linii tramwajowej znacznie skróci się czas dojazdu z południowych dzielnic miasta do centrum. Trasa przebiegać będzie od pętli tramwajowej przy al. Pawła Adamowicza i włączać się będzie w al. Havla na wysokości istniejącego skrzyżowania z ul. Łódzką. Zakładany harmonogram inwestycji przewiduje zakończenie robót w listopadzie 2022 roku, co oznacza, że nową linią tramwajową pojedziemy w pierwszym kwartale 2023 roku.

Zakres prac obejmuje budowę całego, ok. 2 km odcinka linii tramwajowej. Na trasie powstaną cztery przystanki tramwajowe. Wzdłuż linii tramwajowej wykonany zostanie również chodnik oraz droga rowerowa, zagospodarowana zostanie zieleń, pojawią się elementy małej architektury. W ramach prac przebudowany zostanie także ok. 210 m odcinek ul. Piotrkowskiej, która oprócz nowej nawierzchni zyska także chodnik i oświetlenie. Dodatkowo inwestycja przewiduje kompleksową przebudowę infrastruktury podziemnej, w ramach której powstanie m.in. nowa kanalizacja deszczowa i sieć wodociągowa. Przewidziano również przebudowę sieci ciepłowniczej, gazowej oraz teletechnicznej.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony