Partnerzy serwisu:

Gdańsk z nowym przetargiem na tramwaj na Nowej Warszawskiej. Tym razem etapowo

Redakcja 13.03.2020

Gdańsk z nowym przetargiem na tramwaj na Nowej Warszawskiej. Tym razem etapowo
fot. UM Gdańsk
Kolejny krok do budowy linii tramwajowej Nowa Warszawska. W piątek (13 marca) wysłano do dziennika urzędowego Unii Europejskiej dokumenty przetargowe dotyczące I etapu inwestycji, związanego ze skrzyżowaniem al. Havla i Łódzką. Przetarg ukaże się na platformie przetargowej DRMG w najbliższych dniach. Prace mają zakończyć do końca 2020 r.
W ramach I etapu przebudowane zostanie skrzyżowania al. Havla z ul. Łódzką, które uwzględni nie tylko budowę torów tramwajowych na tym odcinku, ale także jezdni, ścieżki rowerowej. Ponadto wybudowany zostanie przystanek przy ul. Łódzkiej. Jeśli procedura przetargowa przebiegać będzie bez zakłóceń, zakończenie robót budowlanych planowane jest na koniec 2020 r.

W II etapie przewidziano dokończenie trasy tramwajowej z pętlą przy ul. Jabłoniowej/ al. Adamowicza. Ogłoszenie postępowania dla tej części inwestycji planowane jest w drugiej połowie roku. Realizacja inwestycji ma zakończyć się do grudnia 2021 r.

Po zakończeniu budowy obu etapów, będzie połączenie tramwajowe od al. Havla do al. Adamowicza. Budowa Nowej Warszawskiej jest jednym z elementów programu Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej, który jest współfinansowany z funduszy unijnych na lata 2014-2020.

Wcześniej Gdańsk próbował wybrać wykonawcę dla całej 2-kilometrowej linię w jednym przetargu. W postępowaniu wpłynęło osiem ofert na kwoty od 62,7 mln zł brutto do 79,3 mln zł brutto. To znacznie powyżej zaplanowanego budżetu, który został określony na kwotę 38 mln zł. Dlatego też zdecydowano się na podział zamówienia na dwie części.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony