Partnerzy serwisu:

Gdańsk. Wzdłuż al. Grunwaldzkiej powstanie kolejna droga rowerowa

inf. pras. 22.06.2020

Gdańsk. Wzdłuż al. Grunwaldzkiej powstanie kolejna droga rowerowa
fot. DRMG
Na fragmencie al. Grunwaldzkiej, od. ul. Bitwy Oliwskiej do ul. Pomorskiej powstanie droga rowerowa. Budowa 450-metrowego odcinka potrwa 4 miesiące od daty podpisania umowy. Przetarg na realizację zadania zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.
W związku z budową drogi rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Bitwy Oliwskiej do ul. Pomorskiej nie tylko powstanie droga rowerowa, ale zostaną także przebudowane chodniki i zjazdy. Konieczne będzie także zamontowanie urządzeń zabezpieczających ruch pieszych i rowerzystów. Realizacja inwestycji potrwa 4 miesiące od daty podpisania umowy. Przetarg zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Otwarcie ofert nastąpi w drugiej połowie lipca.

Inwestycja będzie częścią programu „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska.” W ramach tego programu na ul. Potokowej trwa budowa drogi rowerowej z przystanku PKM do skrzyżowania z ul. Słowackiego. Koszt tej inwestycji to ok. 4,5 mln złotych. Ponadto powstaje ścieżka rowerowa wzdłuż al. Grunwaldzkiej, od ul. Kołobrzeskiej do ul. Braci Lewoniewskich. Inwestycja pochłonie ponad 2,6 mln złotych.

Program uwzględnia również m.in. budowę drogi rowerowej na ul. Dmowskiego, dla której podpisano w czerwcu umowę. Prace przy budowie drogi rowerowej na ul. Dmowskiego mają potrwać ok. 6 miesięcy. Koszt to niecałe 1,4 mln złotych. W ramach programu powstanie także droga rowerowa na ul. Nowatorów. Trasa będzie gotowa do końca sierpnia 2021 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony