Partnerzy serwisu:

Gdańsk Wrzeszcz: PKP PLK porządkuje chaos informacyjny, ale… bez SKM

Witold Urbanowicz 27.10.2017

Gdańsk Wrzeszcz: PKP PLK porządkuje chaos informacyjny, ale… bez SKM
fot. Michał Szymajda
Pasażerowie korzystający ze stacji Gdańsk Wrzeszcz skarżą się na panujący tam chaos informacyjny – zwłaszcza brak wyraźniej informacji, z którego peronu odjeżdżają pociągi kursujące po Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. PKP PLK rozpoczęły montaż ekranów dynamicznej informacji pasażerskiej, co powinno poprawić sytuację. Okazuje się jednak, że zbiorcze wyświetlacze nie będą pokazywać… pociągów kursujących po torach SKM.
Pociągi SKM, kursujące przez Pomorską Kolej Metropolitalną w kierunku lotniska, odjeżdżają z dwóch peronów na stacji Gdańsk Wrzeszcz. Pasażerowie korzystający z tej stacji skarżyli się na brak precyzyjnej informacji, z którego akurat peronu odjeżdża najbliższy pociąg – do tej pory nie było informacji elektronicznej, komunikaty nie zawsze były dobrze słyszalne. Pasażerom pozostawało jedynie studiowanie papierowych rozkładów, co przy krótkich przesiadkach było uciążliwe.

Teraz sytuacja ma szansę poprawić się. Rozpoczął się montaż ekranów systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. To element większego projektu, związanego z projektem i zabudową systemu ERTMS/ETCS poziom 2 i GSM-R na linii E65 Warszawa – Gdynia. – W przypadku stacji Gdańsk Wrzeszcz, monitory będą w obydwu tunelach i na dwóch peronach obsługujących ruch dalekobieżny. Wykonawca instaluje po dwie tablice przy wejściu oraz po trzy tablice na peronach po każdej ze stron – informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Na stacji – przy każdym wejściu do tunelu oraz na peronach pojawią się też tzw. infokioski. – Będą pokazywać odjazdy 20 najbliższych pociągów z peronów należących do PLK – w tym również pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście kursujących po torach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – mówi Jakubowski. Jak wynika z jego słów, wyświetlacze nie będą więc uwzględniać… pociągów kursujących po torach SKM między Gdańskiem a Gdynią. Pasażer, który wysiądzie z pociągu SKM z lotniska, nie otrzyma więc jasnej odpowiedzi, jak może kontynuować podróż w kierunku Gdańska czy Gdyni.

Dynamiczna informacja ma pojawić się także na innych stacjach województwa pomorskiego – na stacjach Gdańsk Główny (po zakończeniu remontu stacji), Gdańsk Oliwa, Gdańsk Wrzeszcz, Malbork, Tczew, Gdynia Orłowo, Gdynia Główna i Sopot. Prace mają potrwać do końca roku.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony