Partnerzy serwisu:

Gdańsk. W piątek i w sobotę komunikacja miejska bezpłatna

Jakub Dybalski 16.01.2019

Gdańsk. W piątek i w sobotę komunikacja miejska bezpłatna
fot. Andrzej Otrębski, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia
W piątek i w sobotę komunikacja miejska w Gdańsku będzie bezpłatna, by nie blokować miasta – zapowiedzieli urzędnicy magistratu przy okazji informacji o uroczystościach pogrzebowych prezydenta miasta Pawła Adamowicza. W sobotę w godzinach 10-18 darmowa będzie też SKM-ka.
W środę przed południem odbyła się konferencja prasowa związana z pogrzebem Pawła Adamowicza. Prezydent został śmiertelnie pchnięty nożem podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę. Mimo szybkiej akcji ratunkowej i pięciogodzinnej operacji, zmarł w poniedziałek.

Pogrzeb zaplanowano na sobotę. Prochy Adamowicza spoczną w Bazylice Mariackiej. Wcześniej jednak odbędą się uroczystości z tym związane. W czwartek trumna z ciałem zamordowanego prezydenta, wraz z księgą kondolencyjną, zostanie wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności. W piątek kondukt podąży za trumną, która zostanie przeniesiona do bazyliki.

Urzędnicy spodziewają się wielu przyjezdnych, dlatego postanowiono, że w piątek i w sobotę w Gdańsku nie będzie trzeba płacić za bilety. Ma to zachęcić do rezygnacji z korzystania z własnego samochodu i ograniczyć korki. Również rzecznik Szybkiej Kolei Miejskiej poinformował nas, że w sobotę od 10. do 18. biletów nie trzeba będzie kasować w pociągach SKM w granicach Gdańska.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Bezpłatna komunikacja
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony