Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Tramwaj na Piecki Migowo na finiszu. Ruszy wcześniej?

Witold Urbanowicz 03.08.2015

Gdańsk: Tramwaj na Piecki Migowo na finiszu. Ruszy wcześniej?
fot. GIK Gdańsk
Jak informują Gdańskie Inwestycje Komunalne, wykonano już 90% prac na budowie tramwaju na Piecki Migowo. Oznacza to, że linia tramwajowa może ruszyć o miesiąc wcześniej – już 1 września, razem z Pomorską Koleją Metropolitalną.
Wykonawca, firma MTM Gdynia, w ciągu ostatnich kilku weekendów kładł ostatnie warstwy ścieralne asfaltów na ulicy Rakoczego. Aktualnie prace trwają na pętli Siedlce, gdzie rozbierana jest droga z płyt, układana jest kostka na peronach oraz międzytorzach, a wykonawca przygotowuje się do układania warstw ścieralnych asfaltu. Na pętli musi być także rozciągnięta sieć trakcyjna.

Prace trwają na estakadzie w Brętowie, gdzie są malowane filary oraz kładzione jest zabezpieczenie antykorozyjne. Estakada przeszła już próby obciążenia – zarówno statyczne, jak i dynamiczne. Wykorzystano do tego cztery samochody ciężarowe, każdy o ciężarze około 30 ton. Badanie wykazało, że wartości przemieszczeń są niższe od dopuszczalnych.

Także wykonawca zadania drugiego, czyli odnogi linii tramwajowej w ulicy Bulońskiej, kończy już prace związane z budową linii i w przyszłym tygodniu także tam pojawi się już sieć trakcyjna. Wykonawców czeka oczywiście wiele prac wykończeniowych i porządkowych, a także odbiory techniczne. Równolegle do prac prowadzonych przez Gdańskie Inwestycje Komunalne przebudowywana i naprawiana jest nawierzchnia w ulicach Nowolipie i Bulońskiej.

Jak informuje inwestor, zaawansowanie prac na budowie linii na Piecki Migowo wynosi 90%. Oznacza to, że budowa może zakończyć się przed terminem i 1 września razem z Pomorską Kolejką Metropolitalną zostanie uruchomiona nowa linia tramwajowa. Zgodnie z wcześniejszym harmonogramem prace miały zakończyć się do 30 września.

fot. GIK GdańskZapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony