Partnerzy serwisu:

Gdańsk. Ruszyła sezonowa linia autobusowa dla rowerzystów

Zygmunt Gołąb, Urząd Miejski w Gdańsku 05.07.2021

Gdańsk. Ruszyła sezonowa linia autobusowa dla rowerzystów
fot. ZTM Gdańsk
Osiem rowerów w autobusie, 20 rowerów na przyczepce (załadunek i rozładunek rowerów na przyczepie pod nadzorem kierowcy autobusu), tylko trzy przystanki na trasie i… kilometry dróg rowerowych do dyspozycji. Od soboty, 3 lipca 2021 r. ruszyła nowa, sezonowa linia autobusowa 612, przeznaczona przede wszystkim dla rowerzystów – informuje Urząd Miejski w Gdańsku.
Linia rowerowa 612 na trasie Śródmieście SKM – Sobieszewo będzie funkcjonować w soboty, niedziele i święta co około 80 minut. – Dostrzegając ogromny potencjał turystyczny Wyspy Sobieszewskiej i odpowiadając na potrzeby rowerzystów, zdecydowaliśmy w tym roku na uruchomienie „rowerowej” linii sezonowej 612, łączącej Śródmieście Gdańska z Sobieszewem – mówi Sebastian Zomkowski, dyrektor ZTM w Gdańsku cytowany w komunikacie.

ZTM przyznaje, że na samą Wyspę Sobieszewską można z Gdańska dojechać również rowerem, ale nie każdy rowerzysta będzie w stanie przejechać ten odcinek. – To zależy od wieku, kondycji fizycznej, pogody. Szczególnie dotyczy to nieco starszych osób bądź rodzin z dziećmi – zaznacza Sebastian Zomkowski. – Gdy osoby te skorzystają z linii 612, będą mogły nacieszyć się urokiem i walorami przyrodniczymi Wyspy Sobieszewskiej, nie tracąc przy tym sił i energii na samo dotarcie do Sobieszewa. Dotyczy to zarówno naszych mieszkańców, jak i turystów – podkreśla Dyrektor ZTM w Gdańsku.

Linia rowerowa 612 na trasie Śródmieście SKM – Sobieszewo będzie funkcjonować w soboty, niedziele i święta co około 80 minut. Jest to linia przyspieszona, więc autobusy zatrzymają się jedynie na trzech przystankach: „Śródmieście SKM”, „Brama Żuławska” i „Sobieszewo”. Na linii 612 jest możliwość przewiezienia do 28 rowerów (do 8 w autobusie i do 20 na przyczepie). Załadunek i rozładunek rowerów na przyczepce odbywa się pod nadzorem kierowcy.

Jak czytamy, oferta linii rowerowej 612 skierowana jest przede wszystkim do rowerzystów, nie wyklucza to jednak korzystania z niej przez pozostałych mieszkańców. Na Wyspę Sobieszewską można dojechać również liniami 112, 186 oraz N9. Rowerzyści mają do dyspozycji na Wyspie Sobieszewskiej kilkanaście kilometrów tras rowerowych; mogą z niej kontynuować wycieczkę rowerową trasą EuroVelo 10 na Mierzeję Wiślaną, aż do granicy z Rosją.

Na linii 612 obowiązuje taryfa zwykła. Przewóz rowerów jest bezpłatny. Więcej o ofercie wakacyjnej na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony