Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Rusza przetarg na rowerową inwestycję na Wałach Jagiellońskich i Hucisku

Redakcja 25.09.2020

Gdańsk: Rusza przetarg na rowerową inwestycję na Wałach Jagiellońskich i Hucisku
mat. DRMG
W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na budowę fragmentu ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Wałów Jagiellońskich i na Hucisku. Prace potrwają 5 miesięcy od daty podpisania umowy.
Przetarg na budowę 300-metrowej ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Wały Jagiellońskie od ul. Podwale Grodzkie Targu Drzewnego z przejazdami rowerowymi przez skrzyżowania z ul. Hucisko i Targ Drzewny zostanie ogłoszony w ciągu kilku dni. Trasa powstanie po wschodniej stronie. Wybudowany zostanie także brakujący fragment ścieżki rowerowej na Hucisku, od skrzyżowania z Wałami Jagiellońskimi do ul. 3 Maja. Ponadto w pobliżu budynków prokuratury przebudowane zostaną miejsca postojowe oraz zatoka autobusowa na przystanku „Hucisko”. Prace mają potrwać 5 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest na drugą połowę października. 

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach projektu „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.  Z tego samego programu planowane są kolejne inwestycje w poprawę stanu infrastruktury rowerowej w Gdańsku. Chodzi m.in. o budowę drogi rowerowej na ul. Nowatorów, od ul. Kartuskiej do ul. Budowlanych czy wzdłuż al. Grunwaldzkiej, od ul. Bitwy Oliwskiej do ul. Pomorskiej. Obecnie trwa budowa drogi rowerowej na ul. Dmowskiego, która zakończy się w grudniu. Jej koszt to ok. 1,4 mln złotych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony