Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Przystanki tramwaje w al. Armii Krajowej z nowymi windami. Trwają prace

Redakcja 22.05.2020

Gdańsk: Przystanki tramwaje w al. Armii Krajowej z nowymi windami. Trwają prace
fot. DRMG
Przy przystankach tramwajowych "Odrzańska" i "Pohulanka", które znajdują się w al. Armii Krajowej, budowane są nowe windy. Będą gotowe w połowie przyszłego roku. Poprzednie dźwigi były w kiepskim stanie technicznym, dlatego wymagały wymiany.
Na przystankach "Odrzańska" i "Pohulanka" trwa budowa nowych wind. W ostatnich tygodniach zdemontowano poprzednie, zepsute dźwigi, a także szyby, w których się znajdowały. Windy zostały wyłączone z użytkowania także ze względu na zły stan techniczny konstrukcji szybów windowych. Przeprowadzone ekspertyzy i badania Urzędu Dozoru Technicznego, wykonane na zlecenie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, wykazały konieczność wykonania prac remontowych – modernizacji szybów windowych.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg, a inwestycja ta została podzielona na dwa etapy. W pierwszym opracowano projekt, a w drugim – zaplanowano rozbiórkę dwóch wind na przystanku Pohulanka i trzech na przystanku Odrzańska. W ich miejscu wybudowane zostaną nowe.

Windy przy przystanku tramwajowym "Odrzańska" zostały już zdemontowane. Obecnie teren przy przystanku jest wyrównywany, a w najbliższym czasie rozpocznie się montaż nowych wind.

Na al. Armii Krajowej, na wysokości tegoż przystanku, od kilku tygodni obowiązuje nowa organizacja ruchu. Jezdnie w obu kierunkach al. Armii Krajowej zostały zawężone do dwóch pasów ruchu na odcinku około 50 m. Zamknięto lewy skrajny pas jezdni. Ze względu na prowadzone prace obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 50 km/h. Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca maja.

Prace wykonuje firma TechWind Jan Rutkowski. Koszt inwestycji to 1,6 mln zł. Roboty budowlano-montażowe mają potrwać w sumie 13 miesięcy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony