Partnerzy serwisu:

Gdańsk przetestuje chiński autobus elektryczny

Redakcja 28.04.2021

arrow
arrow
Gdańsk przetestuje chiński autobus elektryczny
fot. GAiT
Gdańsk przetestuje chiński autobus elektryczny
Gdańsk przetestuje chiński autobus elektryczny
Gdańsk przetestuje chiński autobus elektryczny
Gdańsk przetestuje chiński autobus elektryczny
Gdańsk przetestuje chiński autobus elektryczny
Przez najbliższe dwa tygodnie Gdańsk testował będzie zeroemisyjny autobus elektryczny Yutong E12. – Śledzimy trendy na rynku elektromobilności. Testujemy kolejne pojazdy. Prace nad nowymi technologiami, rozwiązaniami bardzo szybko postępują. A my chcemy naszą zeroemisyjną flotę budować w oparciu o jak najbardziej optymalne dla naszych potrzeb e-autobusy miejskie – mówi prezes GAiT Maciej Lisicki.
Autobus Yutong E12 to autobus miejski o długości 12 metrów, w konfiguracji drzwi 2-2-2. Autobus dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jak deklaruje producent, pojazd jest w stanie pokonać dystans 350 km na jednym cyklu ładowania.

Testy elektrycznego autobusu Yutong E12 rozpoczną się 29 kwietnia i potrwają do 12 maja. Przez najbliższe 14 dni autobus obsługiwał będzie gdańskie linie. W dniach 29 i 30 kwietnia kursował będzie na trasie Wrzeszcz PKP – Zaspa Szpital (linia 124). Potem pojawi się także na innych liniach.

– Atrakcyjny i bezemisyjny transport publiczny to bezdyskusyjnie ważny element wysokiej jakości życia w mieście. Dlatego od wielu lat naszą flotę budujemy w oparciu o nowoczesne i ekologiczne autobusy, w tym od kilku lat – o najbardziej restrykcyjnej normie emisji spalin Euro VI. Śledzimy także trendy na rynku elektromobilności, testujemy pojazdy elektryczne. Pierwszy autobus elektryczny testowaliśmy w 2012 roku, rok później kolejny. W ubiegłym roku w ramach testów gdańskie linie obsługiwał elektryczny Mercedes eCitaro. Chcemy poznać specyfikę pojazdów elektrycznych dostępnych na rynku. Ponadto prace nad nowymi technologiami, rozwiązaniami w zakresie elektromobilności bardzo szybko postępują. A my chcemy naszą zeroemisyjną flotę budować w oparciu o jak najbardziej optymalne dla naszych potrzeb e-autobusy miejskie – mówi prezes GAiT Maciej Lisicki.

– W jesiennej edycji naboru programu “Zielony Transport Publiczny” organizowanego przez NFOŚiGW, będziemy aplikować o dofinansowanie zakupu 45 autobusów elektrycznych – standardowych i przegubowych. W maju natomiast zostanie ogłoszony przetarg na zakup trzech elektrycznych minibusów do obsługi komunikacyjnej obszarów Starego i Głównego Miasta. Będziemy sukcesywnie wprowadzać do naszej floty pojazdy zeroemisyjne – mówi zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu, Piotr Borawski.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony