Partnerzy serwisu:

Gdańsk: przetarg na dostawę elektrycznych autobusów klasy mini rozstrzygnięty

Jakub Rösler 27.09.2021

Gdańsk: przetarg na dostawę elektrycznych autobusów klasy mini rozstrzygnięty
mat. GAiT
Już w przyszłym roku do gdańskiej floty autobusowej dołączą trzy elektryczne autobusy. Spółka GAiT rozstrzygnęła właśnie przetarg na dostawę trzech autobusów typu mini zasilanych energią elektryczną. Będą to pojazdy wyprodukowane przez turecką firmę Karsan. Nowe elektryczne pojazdy obsługiwać będą obszary Starego i Głównego Miasta.
Wraz z nowymi autobusami dostarczone zostaną trzy ładowarki elektryczne do zasilania w prąd akumulatorów trakcyjnych. Pojazdy ładowane będą na terenie zajezdni autobusowej.

Pojazdy przystosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także osób podróżujących z wózkami dziecięcymi. Do dyspozycji pasażerów będą wygodne ergonomiczne fotele. Pojazdy wyposażone będą także w systemy monitoringu i klimatyzacji, o wydajności zapewniającej komfort podróżowania nawet w upalne dni z uwzględnieniem specyfiki komunikacji miejskiej tj. częstego otwierania drzwi.

Nowe elektryczne autobusy, a także trzy ładowarki oraz urządzenia i sprzęt do diagnostyki i napraw dostarczy wyłoniona w przetargu firma MMI, która jest oficjalnym przedstawicielem firmy Karsan w Polsce. Łączny koszt inwestycji to 4 867 110 złotych brutto.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony