Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Przetarg na dokończenie ścieżki pieszo-rowerowej z Łostowic do Parku Oruńskiego

Redakcja 02.09.2020

Gdańsk: Przetarg na dokończenie ścieżki pieszo-rowerowej z Łostowic do Parku Oruńskiego
fot. DRMG
W ubiegłych latach w ramach Budżetu Obywatelskiego powstały dwa odcinki ścieżki pieszo-rowerowej ze Zbiornika Augustowska w kierunku Parku Oruńskiego. Aby połączyć oba miejsca, brakuje ostatniego odcinka, na którego realizację właśnie ogłosiliśmy przetarg. Koniec prac przewidziano na maj 2021 r.
Jeśli proces inwestycyjny przebiegnie bez zakłóceń, w maju przyszłego roku mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowej drogi pieszo-rowerowej wzdłuż Potoku Oruńskiego. W ubiegłych latach wybudowano dwa odcinki trasy, od okolic Zbiornika Augustowska do wysokości ogródków działkowych. Te dwa fragmenty zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ostatni odcinek asfaltowej ścieżki, od ogródków działkowych do okolic amfiteatru w Parku Oruńskim sfinansowane zostanie z Budżetu Miasta.

W zakresie przetargu na realizację, znalazła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej o długości ok. 650 metrów, budowa oświetlenia LED i montaż ławek. Ponadto umocnione zostaną skarpy Potoku Oruńskiego. Prace mają zakończyć się w maju 2021 roku.

Pierwszy etap ścieżki, liczący ok. 250 metrów powstał w listopadzie 2017 roku w ramach BO 2017. Jej koszt wyniósł ok. 348 tys. złotych. Kolejny fragment, liczący ok. 350 metrów powstał w ramach BO 2018 za ponad 961 tys. zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony