Partnerzy serwisu:

Gdańsk przechodzi na rozkłady podobne do dnia powszedniego

Redakcja 25.03.2020

Gdańsk przechodzi na rozkłady podobne do dnia powszedniego
fot. UM Gdańsk
Rozkłady jazdy podobne do tych jak w dni powszednie w okresie ferii będą obowiązywały od poniedziałku, 30 marca 2020 r. Podobne, bo zostaną zmodyfikowane i dopasowane do aktualnych potrzeb przewozowych. Więcej będzie połączeń i pojazdów w godzinach szczytu, a poza nimi pewne ograniczenia.
Kolejne zmiany w rozkładach jazdy gdańskiej komunikacji. Od poniedziałku 30.03.2020 r. autobusy i tramwaje będą kursowały podobnie jak w dni powszednie wolne od nauki szkolnej. Uwzględniając jednak aktualne potrzeby przewozowe, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu pojawią się dodatkowe połączenia. Część kursów – tak jak w tej chwili – zostanie zrealizowana dwoma pojazdami jednocześnie.

W godzinach, w których zapotrzebowanie na przewozy jest mniejsze, jak również w weekendy, wprowadzone zostaną ograniczenia. Niektóre linie mogą zostać zawieszone. Feryjne rozkłady jazdy niewiele różnią się od tych, które obowiązują w zwykłe dni powszednie. Tramwaje bowiem w obu przypadkach kursują identycznie, a ograniczenia dotyczą wybranych kursów linii autobusowych w godzinach pracy szkół. Są to połączenia, z których korzystają przede wszystkim uczniowie – aktualnie pozostający w domach. – Potrzebujemy rezerw, aby móc zapewnić optymalną ofertę w tym czasie, w którym z komunikacji miejskiej korzysta najwięcej osób – mówi Sebastian Zomkowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Natomiast już od jutra (czwartek, 26.03.2020 r.) wybrane kursy linii 115 (dojazdy do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego) oraz 111 i linii nocnej N8 (dojazdy do stoczni w Górkach Zachodnich i ze Stogów do Centrum) realizowane będą autobusami przegubowymi. Dzięki temu jednym pojazdem uda się przewieźć więcej osób.

Przypomnijmy, że od dziś (25.03.2020 r.) z każdym imiennym biletem okresowym ZTM, który obowiązuje na obszarze Gdańska, można jechać także pociągami SKM i Polregio w granicach Gdańska. Warunkiem jest posiadanie przy sobie gdańskiej Karty Mieszkańca podpisanej imieniem i nazwiskiem.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport