Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Powstaną pasy przy Bramie Wyżynnej. Niebawem umowa z wykonawcą

Redakcja 27.05.2021

Gdańsk: Powstaną pasy przy Bramie Wyżynnej. Niebawem umowa z wykonawcą
fot. DRMG
Do końca tygodnia zostanie podpisana umowa na budowę przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej. Prace będą połączone z remontem fragmentu Wałów Jagiellońskich.
Wykonawcą prac będzie firma Eurovia Polska. Koszt inwestycji wyniesie 5,8 mln złotych. Zakończenie prac przewidziano na grudzień 2021 r. Umowa zostanie podpisana do końca tygodnia.

Przejście naziemne nie tylko zwiększy bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, ale jest także częścią sukcesywnie realizowanej polityki miasta, przywrócenia Śródmieścia pieszym. Dotychczas powstało już m.in. skrzyżowanie na Podwalu Przedmiejskim na wysokości ulicy Łąkowej i kolejne na ulicy Chmielnej.

Nowe przejście sterowane będzie sygnalizacją świetną. Aby ułatwić dostęp do przejścia przebudowane zostaną także przystanki tramwajowe, kosztem zawężenia jezdni w bezpośrednim ich sąsiedztwie. Wykonane zostaną również chodniki w okolicy przejścia, a także przebudowana będzie zatoka autobusowa od strony Forum Gdańsk.

W ramach przebudowy planowana jest także modernizacja nawierzchni jezdni w ul. Wały Jagiellońskie (jezdnia w kierunku Warszawy) na odcinku od ul. Okopowej, stanowiącej kontynuację zakresu prac realizowanych w ramach budowy Wiaduktu Biskupia Górka, do okolic skrzyżowania z ul. Hucisko. Natomiast na jezdni w kierunku Gdyni, przebudowany pas do skrętu w lewo znajdujący się na wysokości gmachu Narodowego Banku Polskiego.

Po podpisaniu umowy wykonawca przystąpi do opracowania projektu tymczasowej organizacji ruchu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony