Partnerzy serwisu:

Gdańsk podpisał umowę na serwisowanie tramwajów przez dwa lata

Witold Urbanowicz 29.05.2019

Gdańsk podpisał umowę na serwisowanie tramwajów przez dwa lata
fot. Andrzej Otrębski, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Gdańskie Autobusy i Tramwaje zawarły z firmą Saatz umowę na świadczenie usługi utrzymania tramwajów w zajezdniach Wrzeszcz i Nowy Port. Podmiot ten będzie świadczyć usługi przez co najmniej dwa lata za ponad 13 mln zł brutto.
Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie tramwajów na terenie zajezdni tramwajowych Wrzeszcz i Nowy Port. Zadaniem wykonawcy będą naprawy powypadkowe, naprawy serwisowe oraz utrzymanie serwisowe 35 szt. tramwajów typu 120NaG i 5 szt. tramwajów typu 128NG, a także obsługa układów hamulcowych we wszystkich tramwajach zamawiającego.

Firma Saatz, zgodnie z podpisaną 27 maja umową, będzie świadczyć usługę za 13,5 mln zł brutto. W kwocie oferty mieszczą się 9,7 mln zł za naprawy i utrzymanie tramwajów Pesy oraz 3,8 mln zł za obsługę układów hamulcowych we wszystkich tramwajach. Okres zamówienia określono na 24 miesiące. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia podstawowego do wysokości 50% zamówienia podstawowego.

Umowa z zewnętrznym wykonawcą została zawarta po wcześniejszym udanym kilkumiesięcznym pilotażu z zeszłego roku.– Przyjęte rozwiązanie sprawdza się dobrze i co najważniejsze ma duży wpływ na większą gotowość pojazdów do ruchu – komentowała Alicja Mongird, rzecznik prasowy GAiT.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony