Partnerzy serwisu:

Gdańsk Oliwa po jednym remoncie, przed kolejną przebudową

Witold Urbanowicz 28.06.2019

arrow
arrow
Gdańsk Oliwa po jednym remoncie, przed kolejną przebudową
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Gdańsk Oliwa po jednym remoncie, przed kolejną przebudową
Gdańsk Oliwa po jednym remoncie, przed kolejną przebudową
Gdańsk Oliwa po jednym remoncie, przed kolejną przebudową
PKP SA sukcesywnie przygotowują się do przebudowy kolejnych dworców. Ruszają prace projektowe dla kompleksowej przebudowy dworca Gdańsk Oliwa. To tyle może dziwić, bo obiekt w poprzednich latach był już remontowany.
Niedawno PKP SA podpisały umowy na wykonanie dokumentacji projektowych dla dziesięciu kolejnych dworców. Na liście znajduje się też dworzec Gdańsk Oliwa. Projekt – za ponad 346 tys. zł brutto – wykona firma TPF.

Co ciekawe, dworzec z 1870 r. był już remontowany w latach 2011-2014. – Odnowiono wówczas m.in. elewację i pomieszczenia poczekalni. Planowana modernizacja obejmie szerszy zakres – zapewnia Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z wydziału prasowego PKP SA.

Jak ogólnie opisują PKP SA, celem przebudowy jest m.in. „stworzenie wysokiej jakości przestrzeni”, dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych, ograniczenie oddziaływania na środowisko, zmniejszenie kosztów eksploatacji, a także „stworzenie w obrębie dworca atrakcyjnych, wzajemnie się uzupełniających przestrzeni publicznych oraz komercyjnych”.

– W zakres prac projektowych planowana jest wymiana stolarki zewnętrznej i wewnętrznej (m.in. okien i drzwi), naprawa/wymiana izolacji przeciwwodnych, przeciwwilgociowych, wykonanie izolacji termicznej budynku, wymiana pokrycia dachowego oraz obróbek blacharskich itp., wyburzenie/wykonanie nowych ścian działowych, wykonanie otworów w elementach konstrukcyjnych, modernizacja/zabezpieczenie elewacji, organizacja/reorganizacja układu funkcjonalno-użytkowego wraz z adaptacją powierzchni do nowych funkcji, w tym holu dworcowego i poczekalni, toalet ogólnodostępnych, pomieszczenia kas biletowych, pomieszczeń technicznych – odpowiednio do wymagań infrastrukturalnych oraz innych pomieszczeń zgodnie z zapotrzebowaniem najemców, wymiana instalacji – wylicza Rudzińska-Rdzanek. Zagospodarowane ma zostać także otoczenie dworca. Planowany termin realizacji inwestycji to koniec 2021 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony