Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Nowy MAN Lion’s City E na testach

Redakcja 03.08.2021

Gdańsk: Nowy MAN Lion’s City E na testach
fot. fb Piotra Borawskiego
Przez najbliższe dwa tygodnie Gdańsk, jako pierwsze miasto w Polsce, testował będzie całkowicie nowy model autobusu elektrycznego MAN Lion’s City E. Dziś autobus kursować będzie na trasie Wrzeszcz PKP – Zaspa Szpital. O testach informuje Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska.
Testowany przez Gdańsk, autobus miejski MAN Lion’s City E z napędem elektrycznym to pojazd o długości 12,2m, wyposażony w 3 pary drzwi dwuskrzydłowych. Zasilany jest baterią o pojemności 480kWh. Jak zaznacza producent, dzięki przemyślanemu systemowi zarządzania temperaturą zapewnia wyjątkowo dobrą dostępność pojazdu, niezależnie od pory roku. Autobus MAN Lion’s City E gwarantuje zasięg do 270 km przez cały okres życia baterii, a w optymalnych warunkach eksploatacji zasięg ten może być znacznie większy. Pojazd może wykonywać swoje codzienne zadania przewozowe bez doładowywania w ciągu dnia. Za napęd pojazdu odpowiada silnik elektryczny o mocy 160kW, a ładowanie odbywa się za pomocą wtyczki, w nocy na terenie zajezdni.

Testowany przez Gdańsk autobus dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada w pełni LEDowe oświetlenie zarówno wewnątrz i na zewnątrz pojazdu oraz całopojazdową klimatyzację. Dodatkowo wyposażony został w oświetlenie ambientowe wnętrza. Poczucie przestronności pasażerom dają duże okna, znacznie większe niż w innych pojazdach, oraz elementy wyposażenia w jasnych barwach. Do dyspozycji pasażerów są fotele o podwyższonym komforcie i miękkim tapicerowaniu.

Testy elektrycznego autobusu MAN Lion’s City rozpoczynają się 3 sierpnia i potrwają do 15 sierpnia. Przez najbliższe dni autobus obsługiwał będzie gdańskie linie. 3 sierpnia kursował będzie na trasie Wrzeszcz-PKP (linia 124), 4 sierpnia obsługiwał będzie linię 213. W kolejnych dniach pojawi się także na innych liniach.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony