Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Tramwaj na Nowej Warszawskiej za drogi. Miasto dzieli na etapy

Witold Urbanowicz 31.01.2020

Gdańsk: Tramwaj na Nowej Warszawskiej za drogi. Miasto dzieli na etapy
fot. UM Gdańsk
Gdańsk postanowił unieważnić przetarg na budowę nowej trasy tramwajowej wzdłuż Nowej Warszawskiej. Zamawiający nie znalazł dodatkowych środków do najtańszej oferty, która i tak znacząco przewyższała zaplanowany budżet. Miasto podzieli inwestycję na dwa etapy. Trasa  ma zostać u
Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska, była budowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Nowej Warszawskiej. W sumie, w ramach inwestycji, powstanie ok. 2-kilometrowa trasa tramwajowa. Torowisko miało łączyć obecnie budowaną linii tramwajowej w al. Adamowicza z al. Havla i zostanie poprowadzone na południe od obecnej ul. Warszawskiej.

Termin składania ofert minął 22 stycznia. W postępowaniu wpłynęło osiem ofert na kwoty od 62,7 mln zł brutto do 79,3 mln zł brutto. To znacznie powyżej zaplanowanego budżetu, który został określony na kwotę 38 mln zł.

Zamawiający nie znalazł dodatkowych środków. Wczoraj (30 stycznia) postępowanie zostało unieważnione.

Jednocześnie Gdańsk zapowiedział, że inwestycja powstanie w dwóch etapach. – Miasto wystąpiło o zwiększenie dofinansowania unijnego na wspomniany projekt, pozwoli to w połączeniu z finansami gminnymi na zabezpieczenie wystarczającej ilości środków na realizację tramwaju w Nowej Warszawskiej. Potrzeba na to jednak czasu – mówi Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. inwestycji.

Gdańsk chce utrzymać rok 2021 jako termin realizacji. Jak informuje miasto, pierwszy etap budowy linii tramwajowej Nowej Warszawskiej obejmować będzie przebudowę skrzyżowania al. Havla do wysokości ul. Łódzkiej. Przetarg ma ruszyć w lutym, a prace potrwają do końca roku.

Jednocześnie będą trwały przygotowania do rozpoczęcia drugiego etapu, który obejmuje zasadniczy odcinek trasy od ul. Łódzkiej do połączenia z al. Adamowicza. – Zakładamy, że postępowanie na realizację II etapu ogłoszone zostanie w III kw. 2020 r., po zapewnieniu dodatkowego finansowania na ten cel. Wykonawca robót wyłoniony zostanie jeszcze w tym roku, a prace zakończą się w IV kw. 2021 roku – mówi Włodzimierz Bartosiewicz.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony