Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Koniec przebudowy skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową

Redakcja 24.07.2020

Gdańsk: Koniec przebudowy skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową
fot. Google Street Map
W piątek, 24 lipca zakończyła się budowa przejścia naziemnego w pobliżu skrzyżowania ul. Łąkowej z Podwalem Przedmiejskim, dzięki czemu osoby niepełnosprawne będą mogły bez przeszkód poruszać się po okolicy. Koszt inwestycji wyniósł ok. 10 mln złotych.
W piątek zakończyły się prace związane z budową przejścia naziemnego w okolicach skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową. Piesi nie muszą już korzystać wyłącznie z tuneli. Korzyści odniosą także mieszkańcy poruszający się komunikacją miejską, rowerzyści oraz pozostali uczestnicy ruchu drogowego.

¬– Pod koniec 2018 r. wybudowaliśmy przejście przy ul. Chmielnej, co znacznie poprawiło komfort mieszkańców i usprawniło komunikację w tej części miasta. Teraz oddajemy do użytku drugie, tym razem przy ul. Łąkowej – tłumaczy Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

W ramach inwestycji przebudowano 250-metrowy odcinek Podwala, wykonano pasy jazdy dla rowerzystów i wyremontowano chodniki po obu stronach ulicy. Konieczne było także przebudowanie fragmentu torów tramwajowych i peronów przystankowych, by umożliwić dojście do przystanku Akademia Muzyczna. Ponadto inwestycja objęła przebudowę sieci wodociągowej, sanitarnej i kanalizacji deszczowej, których budowę nadzorowała spółka Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Wykonawcą prac była firma MTM S.A. Koszt inwestycji wyniósł ok. 10 mln złotych.

Budowa przejścia przy ul. Łąkowej jest jednym z elementów planu „otwarcia” Śródmieścia dla mieszkańców. W 2018 roku w ramach tego programu przebudowano skrzyżowanie z Chmielną. Ponadto przebudowano ul. Chmielną na odcinku od ul. Pszennej do ul. Spichrzowej z utworzeniem sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w ul. Chmielnej. Koszt inwestycji wyniósł ok. 16 mln złotych. Plany obejmują budowę kolejnych przejść: na ul. Żabi Kruk, na ul. Elbląskiej i w pobliżu skrzyżowania z ul. Okopową.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony