Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Jest umowa na budowę drogi rowerowej wzdłuż Wałów Jagiellońskich

Redakcja 29.01.2021

Gdańsk: Jest umowa na budowę drogi rowerowej wzdłuż Wałów Jagiellońskich
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała umowę na budowę kolejnej drogi dedykowanej jednośladom, tym razem w centrum miasta. Do połowy bieżącego roku powstanie trasa na odcinku od ul. Podwale Grodzkie do ul. Hucisko.
W ramach inwestycji zbudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy zarówno wzdłuż Wałów Jagiellońskich, jak i wzdłuż Huciska. Projekt zakłada powstanie 300-metrowej ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Wały Jagiellońskie na odcinku od ul. Podwale Grodzkie do Targu Drzewnego, z przejazdami rowerowymi przez skrzyżowania z ul. Hucisko i Targiem Drzewnym. Trasa powstanie po wschodniej stronie. Wybudowany zostanie także brakujący fragment ścieżki rowerowej wzdłuż Huciska, od skrzyżowania z ul. Wały Jagiellońskie do ul. 3 Maja.

To nie wszystko. W pobliżu budynków prokuratury przebudowane zostaną miejsca postojowe oraz zatoka autobusowa na przystanku „Hucisko”. Prace powinny potrwać 5 miesięcy od daty podpisania umowy.

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach projektu unijnego „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”. Z tego samego programu zrealizowane zostaną też inne inwestycje związane z infrastrukturą rowerową w Gdańsku. Chodzi m.in. o budowę drogi rowerowej przy ul. Nowatorów na odcinku od ul. Kartuskiej do ul. Budowlanych oraz wzdłuż al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Bitwy Oliwskiej do ul. Pomorskiej.

W ostatnich miesiącach wybudowano, dzięki temu programowi, drogę rowerową w Brętowie, wzdłuż ul. Potokowej, na odcinku od przystanku PKM Brętowo do skrzyżowania z ul. Słowackiego. Z tej puli środków przebudowano też skrzyżowanie Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową. W ramach prac m.in. zmodernizowano 250-metrowy odcinek Podwala. Oprócz wymiany nawierzchni, utworzone zostały pasy dla rowerzystów i wyremontowane chodniki po obu stronach ulicy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony