Partnerzy serwisu:

Gdańsk Główny z wykonawcą. PKP SA zwiększają budżet

Witold Urbanowicz 04.06.2019

Gdańsk Główny z wykonawcą. PKP SA zwiększają budżet
mat. PKP SA
Po 2,5 miesiącach udało się rozstrzygnąć ponowiony przetarg na przebudowę dworca Gdańsk Główny. PKP SA zdecydowały się na zwiększenie zaplanowanego na ten cel budżetu, co pozwoliło na wybór oferty Mostostalu. Prace potrwają ponad dwa lata.
Przedmiotem drugiego już przetargu PKP SA jest przebudowa dworca Gdańsk Główny. Zakres prac przewiduje m.in. odnowienie elewacji budynku. Zostanie odtworzony czterospadowy dach w północnej stronie dworca, powstanie również taras. Gruntownie przebudowane zostanie wnętrze obiektu. Planowane jest m.in. odtworzenie historycznego wyglądu holu głównego i dostosowanie budynku do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Inwestycja zakłada także utworzenie nowej części tunelu podziemnego, która połączy budynek dworca z istniejącymi przejściami na perony oraz do przystanków tramwajowych.

W marcu poznaliśmy oferty. O zamówienie ubiegały się firmy Mostostal Warszawa z ofertą na 99,6 mln zł brutto oraz Budimex, który oferuje 109,1 mln zł brutto. Obie kwoty przekraczały budżet zamawiającego, określony na kwotę 83,4 mln zł brutto.

Ostatecznie zamawiający postanowił zwiększyć sumę środków przeznaczonych na realizację prac i dzisiaj (4 czerwca) rozstrzygnął zamówienie. Jako że jednym kryterium wyboru jest cena, zwycięzcą został Mostostal. Wybór nie jest jeszcze prawomocny – konkurent wygranej firmy ma jeszcze formalną możliwość na składanie odwołań. Na realizację całości zamówienia przeznaczono 118 tygodni od momentu podpisania umowy, czyli nieco ponad dwa lata.


mat. PKP SA

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony