Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Dostępne karnety w autobusach i tramwajach

Redakcja 01.06.2020

Gdańsk: Dostępne karnety w autobusach i tramwajach
fot. UM Gdańsk
Tylko 3-biletowe karnety, i tylko za odliczoną gotówkę, przy czym trzeba przestrzegać strefy buforowej przy kabinie kierowcy – od 1 czerwca wojewódzki inspektor sanitarny zgadza się na poluzowanie obostrzeń w komunikacji miejskiej ZTM.
W związku z rekomendacją Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej o przywróceniu sprzedaży biletów w pojazdach komunikacji miejskiej wszystkich organizatorów komunalnych wchodzących w skład MZKZG (pozytywna opinia Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, pismo w załączniku), od poniedziałku, 1 czerwca, od pierwszych porannych kursów, zostanie wznowiona sprzedaż biletów komunikacji miejskiej w sieci transportu organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

U kierującego pojazdem można nabyć wyłącznie karnety, i tylko za odliczoną gotówkę, w cenie: 12 zł/normalny i 6 zł/ulgowy. Każdy karnet zawiera trzy bilety: dwa jednoprzejazdowe i jeden jednogodzinny.

Zakup karnetu możliwy jest wyłącznie na przystanku. Aby kupić karnet należy wejść pierwszymi drzwiami pojedynczo do strefy buforowej, przy kabinie kierującego pojazdem. Za karnet należy zapłacić wyłącznie odliczoną gotówką. Kierujący pojazdem nie ma możliwości wydania reszty, dlatego gdański ZTM prosi o przygotowanie odliczonej sumy: 6 zł (monety o nominałach 1 zł, 2 zł, 5 zł) lub 12 zł (banknot 10 zł i monety 1 zł, 2 zł). Po transakcji należy opuścić strefę buforową i ponownie wejść do pojazdu przez najbliższe otwarte drzwi, celem kontynuowania jazdy. Niemożliwe jest kontynuowanie podróży w strefie buforowej, przy kabinie kierującego pojazdem.

Ze względu na konstrukcję pojazdu, zakup karnetu nie jest możliwy w tramwajach typu NGD99 (4 składy) i Bombardier (3 składy).

Docelowo, po wdrożeniu elektronicznego systemu sprzedaży biletu „Fala” spółki Innobaltica (zobacz tu), karnety na przejazdy komunikacją miejską nie będą już dostępne w sprzedaży u kierujących pojazdem.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony