Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Budowa wind na przystankach Odrzańska i Pohulanka przedłużona

Redakcja 16.11.2020

Gdańsk: Budowa wind na przystankach Odrzańska i Pohulanka przedłużona
fot. DRMG
Na przystankach tramwajowych "Odrzańska" i "Pohulanka" trwa budowa nowych wind. Poprzednie zostały wyłączone z użytku ze względu na zły stan techniczny. Procedowany jest aneks przedłużający termin zakończenia prac do kwietnia przyszłego roku.
Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy dotyczył opracowania projektu, drugi natomiast rozbiórki starych szybów windowych, a w ich miejscu budowy nowych. Łącznie w ramach inwestycji realizowanych jest pięć wind – dwóch na przystanku Pohulanka i trzech na przystanku Odrzańska.

Zakładany termin zakończenia prac przypadał na koniec bieżącego roku. Niestety jednak wykonawca robót, z uwagi na konieczność wykonania dodatkowych elementów związanych m.in. z odwodnieniem oraz usunięciem napotkanych podczas realizacji kolizji, złożył wniosek o przedłużenie terminu realizacji.

– Nie bez znaczenia dla terminu zakończenia jest również trwająca epidemia i wiążące się z nią opóźnienia w dostawach materiałów, czy brakach kadrowych. Z taką sytuacją boryka się obecnie wielumwykonawców – wyjaśnia Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Obecnie przygotowywany jest aneks przedłużający termin realizacji robót do kwietnia 2021 r. Po zgłoszeniu zakończenia prac rozpocznie się procedura odbiorowa i pozyskiwanie niezbędnych do udostępnienia wind przeglądów i pozwoleń.

Prace na budowie skupiają się obecnie na budowie konstrukcji szybów i najbardziej zaawansowane są na ul. Odrzańskiej. Równolegle trwają uzgodnienia dotyczące rozwiązań projektowych dla usunięcia napotkanych przy pracach kolizji m.in. z siecią trakcyjną, czy nieprzewidzianymi warunkami geologicznymi. Rozwiązanie tych kolizji warunkuje kontynuację prac. Zgodnie z deklaracją wykonawcy robót, budowa wszystkich wind zakończy się na przełomie I i II kwartału 2021 roku, a uruchomienie wind możliwe będzie na początku II kwartału, po uzyskaniu wszystkich koniecznych pozwoleń.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony