Partnerzy serwisu:

Gdańsk: Będą środki na projekt trasy tramwajowej GPW (Nowa Politechniczna)

Witold Urbanowicz 02.02.2021

Gdańsk: Będą środki na projekt trasy tramwajowej GPW (Nowa Politechniczna)
mat. UM Gdańsk
Gdańsk przeznaczy dodatkowe środki na rozstrzygnięcie przetargu na projekt budowy nowej trasy tramwajowej Gdańsk Południe – Wrzeszcz (tzw. Nowa Politechniczna), która docelowo ma połączyć górny i dolny taras Gdańska. Wpłynęły dwie oferty, które znacząco przewyższają budżet zamawiającego.
Pod koniec stycznia Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska otworzyła oferty w przetargu na dokumentację projektową dla trasy tramwajowej Gdańsk Południe – Wrzeszcz (tzw. Nowa Politechniczna), która docelowo ma połączyć górny i dolny taras Gdańska. Wpłynęły dwie oferty, które znacząco przewyższają budżet zamawiającego.

Konsorcjum Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego z Gdańska i Ingeo wyceniło prace na 4,881 mln zł brutto, a Mosty Katowice na 8,118 mln zł brutto. Tymczasem budżet był określony na kwotę 1,599 mln zł.

Wiadomo już, że Gdańsk nie będzie unieważniać przetargu. – Zdecydowaliśmy o zwiększeniu budżetu na opracowanie projektu trasy Gdańsk Południe-Wrzeszcz (GP-W). To najważniejsza inwestycja dla komunikacji publicznej w naszym mieście i jesteśmy zdeterminowani, aby jej projekt powstał w przeciągu najbliższych 2 lat – poinformował Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska.

Nowa trasa tramwajowa rozpocznie się na skrzyżowaniu Rakoczego i Jaśkowej Doliny. Następnie zostanie poprowadzona w ciągu Jaśkowej Doliny w pasie dzielącym, dalej wzdłuż Wileńskiej, w ciągu al. Powstańców Warszawskich, nowym śladem poza siatką ulic na zachód od Sobieskiego, na wschód od Do Studzienki, na południe od Fiszera, następnie w ciągu ul. Bohaterów Getta Warszawskiego do istniejącej trasy tramwajowej w ciągu al. Grunwaldzkiej. Przewidziano sześć par nowych przystanków – w rejonie skrzyżowania Piecewskiej i Jaśkowej Doliny, Jaśkowej Doliny i Wileńskiej, Wileńskiej i Edisona, Wileńskiej i Sobieskiego, Do Studzienki i Traugutta, Fiszera. Projekt uwzględni poprowadzenie tramwaju 350-metrowym tunelem wzdłuż ul. Wileńskiej, w okolicy ul. Migowskiej i Morenowej. W rejonie zbiornika retencyjnego przy ul. Wileńskiej zaprojektowane ma być także przejście podziemne dla pieszych. Projektant ma przewidzieć możliwość etapowania inwestycji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony