Partnerzy serwisu:

Francja. Test na koronawirusa można wykonać na stacji metra

Magdalena Romanowska 02.05.2021

Francja. Test na koronawirusa można wykonać na stacji metra
fot. iledefrance.fr
W Paryżu uruchomiono dwa punkty testów na COVID-19 na dwóch stacjach podziemnej kolejki RER. Pasażerowie podróżujący z Châtelet-les-Halles i w Bobigny-Pablo Picasso przy 5 linii metra. Testy można wykonywać w godzinach kursowania pociągów.
Otwarcie punktów to wspólna inicjatywa RATP, Regionalnej Agencji Zdrowia i regionalnego władz transportowych (Ile-de-France-Mobilités). Rozwiązanie to będzie wypróbowywane przez dwa tygodnie. Każdy, kto jest chętny do wykonania testu może to zrobić codziennie od 6 rano.

Jak wyjaśnia Valérie Delvaux, prezeska Ile-de-France-Mobilités, umieszczenie punktów miało na celu wyjście naprzeciw pasażerom, aby mogli wykonać test podczas podróży, bez nadkładania drogi. Badanie można wykonać od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 10 rano, a następnie od 17 do 21. Na razie jest to rozwiązanie tymczasowe, które ma pokazać, jak duże będzie zainteresowanie wykonywaniem testów na stacji metra.

Portal France Bleu sprawdził, jak wygląda wykonywanie takiego testu na stacji Châtelet. Jeden z podróżujących przyznał, że nie miał zamiaru wykonywać testu antygenowego, ale kiedy zobaczył taką możliwość, postanowił skorzystać. Po stacji chodzą też wolontariusze, którzy informują pasażerów o możliwości wykonania testu.

Na wynik czeka się 15 minut, wszystko po to, aby nie zatrzymywać osób jadących do pracy i szkoły. Testy PCR również są przeprowadzane, a wyniki są przekazywane w ciągu 24 godzin.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony