Partnerzy serwisu:

Francja. FlixBus staje do starcia z BlaBlaCarem

jd/inf. pras. 18.12.2019

Francja. FlixBus staje do starcia z BlaBlaCarem
fot. Flixbus
Spółka FlixMobility, globalny dostawca mobilności, uruchamia usługę carpoolingu o nazwie FlixCar. Pierwszym krajem, w którym pasażerowie mogą skorzystać z nowego produktu jest Francja. Usługa jest bezpłatna i uzupełni siatkę połączeń autobusowych FlixBusa.
FlixCar daje możliwość łączenia kierowców i pasażerów, którzy podróżują tą samą trasą. Podobnie jak FlixTrain, FlixCar zostanie zintegrowany z ekosystemem FlixMobility. Usługa jest całkowicie darmowa dla użytkowników zarówno dla kierowcy, jak i pasażera. FlixCar nie wymaga prowizji od swoich użytkowników, a płatność dokonywana jest bezpośrednio między pasażerem a kierowcą.

Usługa działa wiec podobnie jak popularny francuski serwis carpoolingowy BlaBlaCar. Firma zapewnia, że użytkownicy korzystający z carpoolingu za pośrednictwem innych serwisów mogą przenieść swoje wcześniejsze doświadczenia i oceny na stronę FlixCar.

To o tyle ciekawe, że z kolei BlaBlaCar wszedl jakiś czas temu na rynek przewozów autokarowych, wykupując przewoźnika OuiBus i zmieniając mu nazwę na BlaBlaBus.

FlixCar, w zamyśle twórców, ma być przede wszystkim uzupełnieniem autobusowej siatki połączeń, która łączy obecnie ponad 2500 celów w 30 krajach.

– Dzięki nowej usłudze nasi pasażerowie będą mogli łączyć przejazdy autobusem z usługą carpoolingu dla pierwszej i ostatniej mili, zwłaszcza w przypadku miejscowości, które są obecnie trudne lub niemożliwe do osiągnięcia za pomocą innych środków komunikacji publicznej lub które dysponują mniejszą liczbą połączeń – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający w Polsce i na Ukrainie – Chcemy, aby FlixBus był rozumiany nie tylko jako autobus, ale jako platforma mobilności.

Podróż autobusem dalekobieżnym oraz korzystanie z przejazdów współdzielonych należą do jednych z najbardziej przyjaznych środowisku środków transportu. Ich ślad węglowy jest około 3 razy niższy niż w przypadku prywatnych przejazdów samochodem osobowym, którymi średnio podróżuje 1,5 osoby.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Mobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony