Partnerzy serwisu:

FlixMobility uruchomi pociągi w Szwecji. Myśli też o Francji

Redakcja 22.10.2019

FlixMobility uruchomi pociągi w Szwecji. Myśli też o Francji
fot. Flixbus
FlixMobility ogłasza wprowadzenie usługi FlixTrain w Szwecji i zwiększenie oferty połączeń kolejowych w Niemczech. Spółka zapowiada również przygotowania do wejścia na rynek francuski, na którym kolej ma zostać zliberalizowana w 2021 roku. Co więcej, dzięki sfinalizowaniu transakcji z lokalnym liderem na rynku autobusowym, firmą Kamil Koç, w kolejnych tygodniach spółka rozpocznie działania operacyjne w Turcji.
Marka FlixTrain przygotowuje się na dynamiczny rozwój w 2020 roku. Po uruchomieniu pierwszych pociągów w zielonych barwach w marcu 2018 roku w Niemczech na trasach między Berlinem a Stuttgartem (przez Frankfurt) oraz między Hamburgiem a Kolonią, w 2019 roku zielone pociągi zaczęły kursować również między Berlinem a Kolonią. Od 15 grudnia, do kolejowej siatki połączeń FlixMobility na trasach Berlin – Kolonia lub Berlin – Stuttgart dołączy 7 nowych miast (m.in. Akwizgran, Lipsk, Halle (Saale) oraz Erfurt. Dodatkowo, wiosną 2020 uruchomione zostanie połączenie między Stuttgartem a Hamburgiem.

Początek 2020 oznacza również rozpoczęcie operacji FlixTrain w Szwecji. Na start zielone pociągi będą kursować na trasach Sztokholm – Malmo i Sztokholm – Göteborg. Co więcej, na początku tego roku FlixMobility ujawniło również swoje wstępne plany dotyczące rozwoju usługi kolejowej rynku francuskim – na prośbę krajowego organu regulacyjnego, ARAFER. Ma to związek z mającą nastąpić liberalizacją rynku kolejowego we Francji w 2021 roku. ARAFER przeprowadza obecnie testy równowagi ekonomicznej dla wybranych tras. Po otrzymaniu finalnych ustaleń organów, FlixTrain oceni możliwości rozwoju na rynku francuskim w 2020 roku. Wszystkie pociągi FlixTrain mają być zasilane w 100% energią odnawialną.

Turcja oficjalnie dołącza do rodziny FlixBusa jako 30 kraj. Proces zmierzający do dołączenia firmy Kamil Koç do siatki połączeń FlixBusa rozpoczęty w sierpniu, został oficjalnie zakończony. Autobusy kursujące do ponad 60 miast w ramach tras największego w Turcji operatora połączeń międzymiastowych stały się częścią FlixBusa – największej i najszybciej rozwijającej się europejskiej firmy z sektora mobilności.

– Nasza wizja cyfryzacji tradycyjnych podróży autobusowych wraz z rozwiązaniami technologicznymi, takimi jak inteligentne planowanie siatki połączeń i zarządzanie wydajnością, aplikacja FlixBus czy automatyczny system zarządzania opóźnieniami w połączeniu z lokalnym doświadczeniem firmy Kamil Koç daje ogromnie możliwości rozwoju i optymalizacji branży transportowej w Turcji – podsumowuje Jochen Engert dyrektor zarządzający i założyciel FlixMobility. – Jesteśmy przekonani, że połączenie to będzie długoterminową wartością nie tylko dla FlixBusa, lecz dla całej branży i pasażerów.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony