Partnerzy serwisu:

FlixBus zawiesi od soboty krajowe trasy w Czechach

Rafał Dybiński 20.03.2020

FlixBus zawiesi od soboty krajowe trasy w Czechach
fot. Flixbus
FlixBus zawiesi od soboty obsługę połączeń krajowych w Czechach – poinformował przewoźnik w oficjalnym komunikacie. Decyzja ma charakter tymczasowy i spowodowana jest gwałtownym rozprzestrzenianiem się koronawirusa u południowych sąsiadów Polski. 
– Obecna sytuacja stanowi poważne wyzwanie dla wszystkich firm transportowych zarówno ze względów ekonomicznych, jak i operacyjnych. W tej chwili ludzie podróżują znacznie mniej – wyjaśniła Martina Cmielowa, rzeczniczka FlixBusa w Czechach.

Według niej firma podjęła już działania mające na celu zminimalizowanie konsekwencji ekonomicznych, w tym dostosowanie sieci transportowej. – Od soboty 21 marca, do odwołania, przestajemy wykonywać wszystkie połączenia krajowe w Czechach – oznajmiła Cmielowa.

FlixBus obsługiwał na terenie południowych sąsiadów Polski krajowe połączenia z Pragi do Brna, Czeskiego Krumlowa, Chebu, Pilzna oraz Mostu. Przewoźnik zawiesił już linie międzynarodowe oraz zaprzestał tymczasowo całkowicie działalności w Niemczech.

Długodystansowe linie autobusowe zostały także ograniczone przez innych operatorów. Od poniedziałku znacznie zmniejszył ruch RegioJet, a w tym tygodniu wszystkie trasy dalekobieżne anulowali również Arriva i pozostali przewoźnicy.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony