Partnerzy serwisu:

FlixBus wznawia połączenia na okres świąteczno-noworoczny. 30 linii

Redakcja 03.12.2020

FlixBus wznawia połączenia na okres świąteczno-noworoczny. 30 linii
fot. Flixbus
FlixBus na okres świąteczno-noworoczny odmraża połączenia na kluczowych korytarzach krajowych i międzynarodowych, aby umożliwić pasażerom bezpieczną podróż w tym czasie. Pierwsze autobusy w ramach zimowej siatki wyruszą na drogi 17 grudnia. Łącznie w ofercie znajduje się ponad 30 linii.
– Czas pandemii spowodował znaczne pogłębienie problemu wykluczenia transportowego w Polsce, co w okresie świąt może być szczególnie dotkliwe – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich – Z myślą o tych, którzy planują podróż w rodzinne strony na okres świąteczno-noworoczny, postanowiliśmy odmrozić część naszej siatki. Wierzymy, że przy odpowiedzialnym stosowaniu się do obowiązujących zasad, wszyscy pasażerowie będą mogli bezpiecznie podróżować do swoich najbliższych – dodaje.

W świąteczno-noworocznej siatce znalazły się przede wszystkim kierunki krajowe i zagraniczne cieszące się największym zainteresowaniem w ubiegłych sezonach, ale też mniejsze miejscowości, do których dotarcie transportem publicznym stanowi obecnie największe wyzwanie. Są wśród nich między innymi:
  • kierunki krajowe: Szczecin, Legnica, Rzeszów, Zakopane, Katowice, Toruń, Poznań;
  • kierunki zagraniczne: Berlin, Hamburg, Monachium, Praga, Bruksela, Paryż, Amsterdam, Kijów.

Większość połączeń będzie kursować do 11 lub 31 stycznia, czyli również w okresie ferii zimowych. Po tym czasie oferta FlixBusa ponownie zostanie ograniczona, aż do momentu zniesienia części obostrzeń dotyczących transportu publicznego. Bilety na przywrócone połączenia są już dostępne w systemie sprzedaży.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport