Partnerzy serwisu:

FlixBus uruchamia dodatkowe autobusy, Panek wysyła auta, a... Ecolines podnosi ceny

Witold Urbanowicz 25.02.2022

FlixBus uruchamia dodatkowe autobusy, Panek wysyła auta, a... Ecolines podnosi ceny
FlixBus we Lwowiefot. Flixbus
Do Polski, w związku z wojną na terenie Ukrainy, przybywają kolejni uchodźcy. W pomoc włączają się także prywatni przewoźnicy czy operatorzy car-sharingu. Niestety, zdarzają się też podmioty, które na całej sytuacji chcą zarobić.
FlixBus poinformował o uruchomieniu od 25 lutego dodatkowych połączeń do i z miast w pobliżu polsko-ukraińskiej granicy, w tym Medyki i Przemyśla. Mowa o trzech liniach:
  • N20: Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Wrocław – Amsterdam (godz. 11:45, codziennie)
  • N150: Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Wrocław – Berlin – Hamburg – Aalborg (godz. 09:45, codziennie)
  • N1310: Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Praga – Frankfurt – Rotterdam
Dodatkowo, od 26 lutego zostaną dodane kolejne połączenia:
  • 1391 / N1391: Medyka  – Przemyśl  – Rzeszów  – Tarnów  – Kraków  – Katowice  – Częstochowa  – Łódź Fabryczna (dzienne i nocne)
  • 1365: Przemyśl – Katowice (w dn. 26-28.02) oraz Przemyśl – Kraków – Katowice – Wrocław (od 01.03) 

 – Uruchamiamy kolejne dodatkowe linie z Przemyśla do hubów FlixBusa z myślą o uchodźcach z Ukrainy🇺🇦 wkrótce na przejściu w Medyce będzie też nasz personel operacyjny – mówi Michał Leman, dyrektor FlixBusa na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie.

Dodatkową pomoc zaoferował też Panek – operator aut na minuty, dostępnych w stu polskich miastach. „Przepraszamy za niedogodności w ciągu najbliższych dni, jednak zdecydowaliśmy się wyłączyć 1000 samochodów z usługi i przeznaczyć je na wsparcie w transporcie osób z granicy Ukrainy. Już dziś nasi pracownicy wyruszyli w pierwsze trasy, a akcje mamy zaplanowaną na cały weekend” – napisał Panek. Operator otrzymał już mnóstwo wiadomości od osób, które chcą wspomóc akcję rozwozową.
 
W ciągu minionej nocy polsko-ukraińska granice przekroczyło 38,2 tys. osób – podała Straż Graniczna. Większość z nich wjeżdżała do Polski. Punkty recepcyjne znajdują się m.in. na dworcach w Przemyślu i Chełmie. Specjalne pociągi z Przemyśla uruchamiają też Koleje Czeskie i PKP Intercity.

Polskie miasta uruchamiają też punkty informacyjne dla obywateli Ukrainy. Od piątku 25 lutego takie punkty funkcjonują w Warszawie na dworcach Wschodnim (ul. Kijowska 20, hala główna – szklany kontener) i Zachodnim (Al. Jerozolimskie 142 – w Punkcie Obsługi Pasażera), czynne w godz. 8-20, w Centrum Wielokulturowym na Pradze-Północ (ul. Jagiellońska 54) oraz całodobowy punkt przy Pałacu Kultury i Nauki (Plac Defilad 1, wejście od strony Dworca Centralnego, na dziedzińcu). W punktach znajdują się stanowiska udzielania informacji z obsługą oddelegowaną przez miasto oraz miejsce z kawą i herbatą, w którym można odpocząć (również z małymi dziećmi). Miasto szuka też wolontariuszy, którzy mogą pomóc przy przyjmowaniu uchodźców.

Niestety, zdarzają się też podmioty, które na całej sytuacji chcą zarobić. Ecolines sprzedaje bilety z Łucka czy Lwowa za 700-900 zł. Bilety z Kijowa kosztują więcej niż 1000 zł, a i tak wiele połączeń jest wyprzedanych.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony