Partnerzy serwisu:

FlixBus uruchamia bezpłatne połączenia do Przemyśla. Dołącza komunikacja w kolejnych miastach

Witold Urbanowicz 27.02.2022

FlixBus uruchamia bezpłatne połączenia do Przemyśla. Dołącza komunikacja w kolejnych miastach
fot. UM Gdańsk
FlixBus poinformował o uruchomieniu bezpłatnych połączeń z Przemyśla dla obywateli Ukrainy. Na wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy decydują się kolejne polskie miasta.
„Uruchomiliśmy bezpłatne przejazdy FlixBusem dla obywateli Ukrainy chcących udać się do miejsc docelowych w Polsce z przygranicznych miast. Na chwilę obecną bilety można uzyskać zgłaszając się do naszego pracownika, który do godziny 17:00 jest dostępny na dworcu w Przemyślu (ul. Stefana Czarnieckiego 4, 37-700 Przemyśl, stanowiska 2 i 3)” – informuje FlixBus. Firma pracuje też nad dodatkowym rozwiązaniem, które pozwoli na zgłoszenie się po bilet w formie online.

Kolejne miasta decydują się też na bezpłatną komunikację dla obywateli Ukrainy. Wczoraj była Warszawa, a teraz lista się wydłuża. Do końca marca bezpłatna będzie komunikacja miejska w aglomeracji trójmiejskiej dla migrantów wojennych z Ukrainy. – Taką decyzję podjęliśmy wspólnie z gminami zrzeszonymi w Metropolitalnym Związku Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej. Dzięki takiemu rozwiązaniu Ukrainki i Ukraińcy będą mogli w łatwy sposób dotrzeć do punktów informacyjnych i innych miejsc pomocy. W najbliższych dniach wydane zostanie stosowne zarządzenie – poinformował Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska.

Prezydent Krakowa na najbliższej sesji Rady Miasta zamierza wystąpić z projektem uchwały zwalniającej uchodźców z Ukrainy z opłat za podróżowanie komunikacją miejską. Przepis ten obowiązywałby przez najbliższe cztery tygodnie.

Ułatwienia ogłasza też Wrocław. – Poprosiłem także naszych kontrolerów biletowych by od teraz czasowo powstrzymali się od wystawiania mandatów za jazdę bez biletu w stosunku do uciekających przed wojną obywateli Ukrainy. Szczegółowe rozwiązania formalne w poniedziałek – poinformował Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony