Partnerzy serwisu:

FlixBus jako pierwszy przetestuje elektryczny autobus dalekobieżny

Jakub Madrjas 14.03.2018

arrow
arrow
FlixBus jako pierwszy przetestuje elektryczny autobus dalekobieżny
fot. Flixbus
FlixBus jako pierwszy przetestuje elektryczny autobus dalekobieżny
FlixBus jako pierwszy przetestuje elektryczny autobus dalekobieżny
– Jako pierwsza firma na świecie przetestujemy dalekobieżne autobusy elektryczne – ogłosił dzisiaj FlixBus. Pierwszy z nich wyjedzie na ulice już w kwietniu na trasie Paryż – Amiens we Francji.
– Chcemy mieć swój wyraźny udział w kształtowaniu przyszłości mobilności. Pierwszy całkowicie elektryczny autobus dalekobieżny ma być inspiracją dla producentów autobusów do wprowadzania innowacji w tym sektorze i opracowywania alternatyw dla pojazdów z silnikami diesla. Mimo że e-autobusy są obecnie znacznie droższe w zakupie, jesteśmy przekonani, że będzie to opłacalna inwestycja na dłuższą metę, zarówno dla naszej firmy, naszych klientów, jak i środowiska – czytamy w informacji prasowej Flixbusa wypowiedź André Schwämmleina, założyciela i prezesa firmy.

Jak podkreśla Flixbus, autobusy dalekobieżne są obecnie jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska środków transportu. Ilość CO2 produkowana przez autokary dalekobieżne mierzona na osobokilometr jest jedną z niższych w porównaniu do innych środków transportu – zwłaszcza samochodów osobowych.

– Obserwujemy trend odchodzenia od podróży prywatnymi samochodami i wybierania wspólnych podróży autobusami lub innymi środkami transportu publicznego, również w Polsce. Cieszymy się, że możemy być pionierem tej zmiany, przyczyniając się do odchodzenia od transportu napędzanego paliwami kopalnymi – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska.

W 2017 roku FlixBus odnotował 40 milionów przewiezionych pasażerów. Jak zapowiada, w najbliższych miesiącach będzie nadal inwestować w rozbudowę siatki połączeń, ekspansję na nowych rynkach oraz usprawnienia technologiczne.24 marca na niemieckich torach pojawi się FlixTrain, czyli pierwsze kolejowe połączenie pod zieloną marką. Natomiast w Polsce FlixBus oraz PolskiBus.com zintegrowały już swoje systemy sprzedażowe. Niebawem ogłoszona zostanie nowa letnia siatka w Polsce oraz nastąpi start operacyjny w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo, testowana obecnie opcja rezerwacji miejsc powinna zostać uruchomiona w Polsce już na przełomie drugiego i trzeciego kwartału.

Rok 2018 ma być przełomowy dla elektromobilności – prognozuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony